تلویزیون با تغییر جدول پخش شبکه‌ها به استقبال تابستان می‌رود

تهران- ایرنا- مدیر روابط عمومی معاونت سیما، اظهار داشت: ایجاد نشاط و سرگرمی از نقش های همیشگی تلویزیون بوده که در سال های اخیر با چاشنی پیام و مفاهیم غنی نیز همراه شده است، تغییر جدول پخش برنامه های برخی شبکه های سیما از روزهای گذشته آغاز شده و در حال جانمایی برنامه های ویژه ای برای فصل تابستان است.

حمیدخواجه نژاد، مدیر روابط عمومی معاونت سیما از یک تلویزیون و ٣٠ دستگاه مسئول خبر داد، گفت: تلویزیون، پس از همراهی با مخاطبان در نوروز و ماه مبارک رمضان، حالا فصلی داغ را پیش رو دارد.

وی خاطر نشان کرد: با برگزاری امتحانات پایان ترم و اتمام سال تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، کودکان، نوجوانان و جوانان ایرانی بیش از سه ماه تعطیلات در پیش دارند. این مقطع زمانی طولانی، به اضافه جمعیت انبوهی از نسل جدید کشور که مشمول این تعطیلات هستند، اوقات فراغت را به یک مبحث و سرفصل مهم در سیاستگذاری اجتماعی ایران تبدیل کرده است.

خواجه نژاد گفت: تشکیل ستاد طرح تابستانی سیما در حالیکه هنوز خبری جدی از سایر دستگاه های مسئول شنیده نشده است این نوید را می دهد که تلویزیون با درک درست این مناسبت و مخاطبان به خصوص جمعیت چند ده میلیونی جوان سبد رسانه ای متنوعی را در نظر گرفته است. معاون، مدیران و تصمیم گیران سیما برای تحقق این مهم، پیش تر با نیازسنجی و در نظر گرفتن مناسبت های فراوان این فصل، تصمیم به تدوین طرح جامع تابستانی سیما گرفتند.

مدیر روابط عموی معاونت سیما ادامه داد: شبکه های اصلی، علاوه بر اهداف همیشگی با توجه به شعار، کارکرد و ماموریت اصلی خود نقش محوری در اجرای موضوعات مهمی را عهده دار شدند. موضوعاتی مانند صله رحم، مسجد محوری، محیط زیست، بیانیه گام دوم، ورزش، حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی، مهارت آموزی و استفاده ازظرفیت اعیاد و مناسبت های مذهبی. در عملیاتی شدن این طرح تابستانی شبکه های دیگر نیز به عنوان همکار مشارکت دارند. این تقسیم کار موجب هم افزایی، جلوگیری از موازی کاری، تخصص گرایی وهمچنین پاسخگویی به تنوع سلایق میلیون ها مخاطب می شود.

خواجه نژاد اظهار داشت: ایجاد نشاط و سرگرمی از نقش های همیشگی تلویزیون بوده که البته در سال های اخیر با چاشنی پیام و مفاهیم غنی نیز همراه شده است.تغییر جدول پخش برنامه های برخی شبکه های سیما از روزهای گذشته آغاز شده و در حال جانمایی برنامه های ویژه ای برای این ایام است. ناگفته نماند، معاونت سیما با دارا بودن ۱۷ شبکه و کانال ملی و تخصصی با پیش بینی ساختارهای مختلفی نظیر مسابقه، اوقات فراغت را تنها محدود به این فصل ندانسته و با طراحی برنامه هایی همچون عصر جدید و ستاره ساز و… زمینه ساز شکوفایی نبوغ و استعدادهای جوانان بوده است.

وی با اشاره به اینکه این روزها فرزندان، کمتر اوقات فراغت خود را در کنار خانواده ها سپری می کنند خاطر نشان کرد: این گروه سنی به سمت تفریحات انفرادی سوق پیدا کردند نقش تلویزیون در دور هم نشینی و سرگرمی های دسته جمعی و خانوادگی برجسته و ممتاز است.

خواجه نژاد گفت: البته در کنار صداوسیما، هستند حدود ۳۰ سازمان و ارگان دیگر که برای آنها نیز وظایفی در غنی سازی اوقات فراغت در نظر گرفته شده است.از آنجایی که پوشش، میانجی گری و مطالبه گری از فعالیت های سازمان ها و ارگان های دست اندرکار در پربارسازی اوقات فراغت از دیگر موضوعات مهم طرح جامع تابستانی سیما است حال باید دید با پیش قدم شدن تلویزیون، این دستگاه های متعدد چگونه در این مسیر سرنوشت ساز گام خواهند نهاد؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =