مودیان تا اول تیر ماه برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی فرصت دارند

ارومیه- ایرنا- مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت: مودیان استان تا روز نخست تیر ماه فرصت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را به این اداره کل تسلیم کنند.

حسن کوماسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مودیان مالیاتی در مهلتی که به آنها داده شده نسبت به تسلیم اظهارنامه اقدام کنند چون این مهلت تمدید نمی‌شود.

وی اظهار داشت: تأخیر در تسلیم به هنگام اظهارنامه مالیاتی از سوی مودیان موجب لغو معافیت‌های قانونی و اعمال جرایم سنگین می‌شود.

وی ادامه داد: اقدام در مهلت تعیین شده موجب می‌شود که مودیان از مزایای تبصره ۱۰۰ قانون مالیات کشور بهره مند شوند.

وی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در شرایط تحریم بهره مندی از درآمدهای مالیاتی است و مودیان برای کمک به وضعیت کنونی کشور باید معوقات خود را پرداخت کنند.

کوماسی گفت: تسلیم به موقع اظهارنامه مالیاتی و پرداخت مالیات ارزش افزوده به تأمین هزینه‌های شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و فرمانداری‌ها کمک می‌کند و به آبادانی و توسعه کشور می‌انجامد.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت: مودیان پیش از انقضای مهلت تسلیم اظهار نامه از طریق سامانه www.tax.gov.ir اظهارنامه مالیاتی خود را تسلیم و مالیات خود را پرداخت کنند.

به گزارش ایرنا، ارائه اظهارنامه تا پایان تیرماه بخشی از دریافت فرآیند مالیات‌های مستقیم به شمار می‌رود و صاحبان مشاغل تا پایان مهلت ارائه شده از سوی ادارات کل امور مالیاتی باید این اظهارنامه‌ها را ارائه دهند تا در صورت دریافت تخفیف یا معافیت، از آن برخوردار شوند.

۸۱۳۷/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =