«شهر نیلوفری جهان» رونمایی شد

کرمانشاه- ایرنا- سند توسعه اقتصادی شهر کرمانشاه برای افق ۱۴۱۰ با عنوان «کرمانشاه ۲۰۳۰» رونمایی شد که در آن کرمانشاه به عنوان «شهر نیلوفری جهان» معرفی و ۱۰۰ فرصت بزرگ سرمایه‌گذاری آن تشریح شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مجری تهیه سند توسعه اقتصادی و مشاور شهرداری شهر کرمانشاه روز چهارشنبه در همایش «اقتصاد شهری و تالار مذاکرات سرمایه‌گذاری در شهر نیلوفری ایران» از تهیه سند توسعه اقتصادی شهر کرمانشاه (کرمانشاه ۲۰۳۰) خبر داد و گفت: در این سند مسیرهای رسیدن به چشم‌انداز اقتصادی شهر در سال ۱۴۱۰ تعیین و راهبردهای آن مشخص شده است.

داوود ندیم، شعار جهانی کرمانشاه در این سند را «کرمانشاه دوستدار شماست» بیان کرد و گفت: با مطالعه در حوزه‌های تاریخی، دینی و قومی، «گل نیلوفر» هم به عنوان برند شهر کرمانشاه انتخاب شده است.

ندیم با بیان اینکه کرمانشاه به عنوان «شهر نیلوفری جهان» معرفی می‌شود، گفت: این شهر اولین شهر ایران است که برندینگ شهری آن مطالعه شده است.

داوود ندیم، پدر سرمایه‌گذاری شهری ایران

معرفی ۱۰۰ طرح مهم و سه طرح اصلی

پدر سرمایه‌گذاری شهری ایران عنوان کرد: در سند نقشه توسعه اقتصادی کرمانشاه ۱۰۰ طرح مهم در سه حوزه اصلی گردشگری، هنر و بازرگانی مشخص شده که سه طرح «ساختمان گل نیلوفر»، «جاده نیلوفر تا نیلوفر» و «مجموعه گردشگری سراب قنبر» مهمترین آنها هستند.

به گفته او ساختمان گل نیلوفر قرار است نماد شهر کرمانشاه، مرکز تجارت و تالار همایش‌های بین‌المللی آن باشد و جاده سه کیلومتری نیلوفر تا نیلوفر هم از نزدیکی طاق بستان تا رودخانه قره‌سو امتداد دارد که به یک مسیر پیاده‌روی و گردشگری زیبا و مملو از گل‌های نیلوفر تبدیل می‌شود.

مجری تهیه سند توسعه اقتصادی و مشاور شهرداری کرمانشاه در باره طرح سراب قنبر هم گفت: در این طرح گردشگری بیش از ۱۰۰ فرصت سرمایه‌گذاری وجود دارد.

او گفت که تهیه سند توسعه شهر کرمانشاه ۱.۵ میلیارد تومان ارزش دارد اما به صورت رایگان تهیه شده است.

ندیم همچنین به ۶ کریدور زمینی مهم در داخل کشور و بین ایران و عراق اشاره کرد که از مسیر کرمانشاه عبور می‌کنند و فرصت‌های سرمایه‌گذاری بسیاری را ایجاد کرده‌اند.

کل درآمد ایران کمتر از یک شرکت خصوصی

او همچنین با بیان اینکه کل درآمد ایران در سال ۹۸، ۵۳ میلیارد دلار پیش‌بینی شده، گفت: برای پی بردن به کوچکی این عدد لازم است بدانیم درآمد سالانه فروشگاه اینترنتی «آمازون» سالانه ۱۳۵ میلیارد دلار و درآمد خودروسازی تویوتا ۲۷۵ میلیارد دلار است.

ندیم گفت: وضعیت سرمایه گذاری خارجی و درآمد سرانه کشور خوب نیست که ناشی از خط تولید نفتی، پیمانکاری و دولتی است و تنها راهکار اصلاح آن هم تولید بر مبنای سرمایه گذاری و رونق بخش خصوصی است.

حضور مسئولان و سرمایه‌گذاران در همایش "اقتصاد شهری و تالار مذاکرات سرمایه‌گذاری در شهر نیلوفری ایران"

در بخش دیگری از همایش امروز وحید شامبیاتی، رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های شهرداری کرمانشاه، فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر کرمانشاه را در حوزه‌های فرهنگی، حمل و نقل، گردشگری، تجاری و بازرگانی، بازآفرینی شهری، پسماند شهری، خدمات شهری و فناوری اطلاعات برای سرمایه‌گذاران حاضر معرفی کرد.

همایش اقتصاد شهری و تالار مذاکرات سرمایه‌گذاری در شهر نیلوفری ایران با حضور ده‌ها سرمایه‌گذار بخش خصوصی از سراسر کشور در هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد.

۵۳ درصد از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه در کلانشهر کرمانشاه زندگی می‌کنند.

۷۴۴۴/۸۰۶۶

اخبار مرتبط