۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۴
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83360936
۰ نفر
امام جمعه رشت: روحانیون پاسخگوی شبهات دشمنان باشند

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به برنامه های مختلف دشمنان نظام و انقلاب اسلامی، بر لزوم مطالعه مستمر تأکید کرد و از روحانیون و مبلغان خواست پاسخگوی این شبهات باشند.

گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان به ایرنا حاکیست آیت الله رسول فلاحتی روز چهارشنبه در دیدار با رئیس، شورای معاونین و شبکه تبلیغ اداره کل تبلیغات اسلامی استان به مناسبت تاسیس این سازمان به فرمان امام (ره) در یکم تیرماه سال ۱۳۶۰ اظهار کرد: تلاش های سازمان تبلیغات اسلامی پنهان، ناشناحته و گسترده است ضمن اینکه مورد توجه مسئولان واقع نمی شوند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه تنها جایی که در نظام اسلامی سرمایه گذاری نمی شود و یا سرمایه گذاری در آن نادر بوده تبلیغات اسلامی است، تصریح کرد: صمیمانه قدردان تلاش های متولیان سازمان تبلیغات اسلامی هستیم و فعالیت های انجام شده را درک می کنیم.
آیت الله فلاحتی خواستار وجود رابطی برای رسیدگی به امور روحانیون در مناطق مختلف گیلان شد و بیان کرد: توجه به روحانیون و خانواده آنان که در نقاط دور و نزدیک به تبلیغ دین خدا می پردازند، حائز اهمیت است.
وی بر فعالیت با اخلاص روحانیون و مبلغان تاکید کرد و گفت: خدای متعال به افراد صادق در کار کمک می کند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به حضور مبلغان در روستاهای مناطق مختلف استان گفت: روحانیون با امواج توفنده دشمنان مواجه هستند و باید پاسخگوی این شبهات باشند.
آیت الله فلاحتی مطالعه مستمر را راهکار پاسخگویی روحانیون به شبهات عنوان کرد و یادآور شد: در دیداری که خدمت رهبر معظم انقلاب حضور پیدا کردیم ایشان بر مطالعه مستمر روحانیون اصرار داشتند.
وی با بیان اینکه کوتاه سخن گفتن در خطبه ها از توصیه های مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: رمز موفقیت یک طلبه در روزگار ما کوتاه سخن گفتن است.
امام جمعه رشت به ماجرای ضرب و شتم بانوی محجبه در خمام اشاره کرد و افزود: مردم از مسئولان انتظار برخورد با هنجارشکنان حادثه بانوی آمر به معروف خمامی را دارند.
آیت الله فلاحتی با تاکید بر توجه به جوانان و نوجوانان بیان کرد: می خواهیم همه مربیان مهدکودک ها و پیش دبستانی های گیلان در کلاس های آموزش شرکت کنند تا شیوه های نوین تربیت اسلامی برای آنها بیان شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان نیز در دیدار مذکور به تشکیل هیات های مذهبی در تمام شهرستان های استان اشاره کرد و گفت: تعداد دوهزار و ۱۰۷ هیات مذهبی در گیلان شناسایی شده است.
حجت الاسلام سعید مهدوی از اجرای طرح حمایت از فعالیت های فرهنگی در سواحل گیلان خبر داد و بیان کرد: به زودی طرحی که مربوط به سواحل است در شورای فرهنگ عمومی استان ارائه می شود تا بتوانیم با کمک مسئولان این وضعیت را مدیریت کنیم.

۷۲۹۶/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =