۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۳
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83360933
۰ نفر

برچسب‌ها

نقشه جامع علمی کشور ۲۴۰ برنامه اقدام دارد

بوشهر-ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نقشه جامع علمی کشور در مجموع ۲۴۰ برنامه اقدام دارد که برش‌های استانی از این سند که با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز علمی و فرهنگی استان ها تهیه شده، مورد توجه است.

حجت الاسلام سید سعیدرضا عاملی روز چهارشنبه در دیدار با آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: نسخه بیست و سوم این سند نیز نهایی شده که هدف آن این است که با یک برنامه یکپارچه و پرهیز از پراکنده‌سازی با نگاه به اولویت‌ها و ظرفیت‌های استانی حوزه علم و فناوری را دنبال کند.

وی ادامه داد: سند نقشه جامع علمی کشور بر اساس مشخصاتی ازجمله فناوری، تواضع، انصاف، عدالت اجتماعی، امنیت برای همه اقشار جامعه و اقلیت‌ها یک مدل مطلوب طراحی شده که حرکت در این راستا حائز اهمیت ویژه ای است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اجرای این سند در تحقق شهر هوشمند با توجه به قابلیت‌هایی که فناوری‌های جدید فضایی را برای استان ها به منظور تسهیل ارتباطات اداری، تراکنش‌های مالی، مدیریت صنعت و غیره ایجاد می‌کند.

عاملی یادآور شد: محصول این فضا یک شهر آرام با خدمات آسان و قابل مدیریت از حیث ظرفیت‌ها و خدمات صنعتی است.

عاملی ادامه داد: در این ارتباط باید در حوزه فرهنگ همت بیشتری شود زیرا الگوهای علمی و فرهنگی هر چقدر قوی‌تر باشد در جلوگیری از مهاجرت‌های فکری نقش اساسی ایفا می کند.

وی افزود: در این زمینه باید به چالش‌ها و ظرفیت‌ها توجه و در کنار آن نقطه مطلوب دیده شود که این مهم به فاصله گیری از روزمرگی کمک شایانی می کند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهارداشت: سند نقشه جامع علمی کشور، یک سند مرجع برای توسعه علم و فناوری است که وقتی به سمت توسعه استانی و شهرستانی کشیده شود می‌تواند فراهم کننده ظرفیت توسعه استانی و ملی شود.

وی یادآورشد: استان بوشهر به عنوان نخستین استان محل اجرای لایحه استانی نقشه جامع علمی کشور برای سایر استان ها قابلیت الگو برداری دارد.

عاملی بیان کرد: هر چه استان ها به لحاظ بنیه علمی، ارزش‌های فرهنگی و توسعه استانی قدرتمندتر باشند در رشد و شکوفایی و توسعه نیز می‌توانند تاثیرگذاری بیشتری باشد.

۷۲۱۲/‏۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =