برخورد جدی با مفاسد در بخش های مختلف ضروری است
آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان بر تلاش دستگاه قضایی برای مبارزه با فساد در جامعه تاکید کرد و گفت: این دستگاه باید تلاش خود را برای برخورد جدی با مفاسد در فضای مجازی، اقتصادی و اجتماعی بکار گیرد.

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز چهارشنبه در آئین معارفه دادستان جدید عمومی و انقلاب مرکز کردستان اظهار داشت: نقش دستگاه قضائی در مبارزه با فساد بسیار مهم بوده و این مهم باید همچنان با جدیت در دستور کار باشد.

وی یکی از گرفتاری‌های جامعه امروز را اختلافات خانوادگی دانست و افزود: این وضعیت در کردستان نیز مطلوب نبوده و نیاز است دستگاه قضا با همکاری ارگان‌های مختلف در راستای کاهش این اختلافات و آسیب‌ها گام بردارند.

نماینده ولی فقیه در کردستان اساس کار دستگاه قضا را برقراری عدالت اعلام کرد و یادآور شد: خداوند براساس تقوا انسان را مورد پذیرش یا رد قرار می‌دهد و نزدیک ترین مقوله به تقوا عدالت است.

آیت الله حسینی شاهرودی اضافه کرد: کسانی که مسئولیت امانت را بر عهده دارند، باید تلاش کنند اهلیت خود را نشان داده و نسبت به انجام وظیفه خود اهتمام کامل داشته باشند.

وی با بیان اینکه به دلیل وجود وحدت و برادری در کردستان مشکلات قابل حل است، گفت: باید بیش از گذشته در راستای اجرای دستورات دینی و حفظ وحدت و یکپارچگی گام برداریم.

کردستان رتبه ۲۹ را از لحاظ وقوع سرقت در کشور دارد

دادستان سابق عمومی و انقلاب سنندج نیز در این آئین اظهار داشت: در سال ۹۷، این استان از لحاظ وقوع سرقت رتبه ۲۹ را در کشور داشت که بسیار مطلوب بوده و جزو پنج استان سالم کشور بودیم.

علی اکبر جوهری رتبه کردستان را در سال گذشته از نظر وقوع سرقت‌های خشن در کشور ۲۲ اعلام کرد و افزود: در ۲ سال گذشته فقط یک مورد آدم ربایی در استان اتفاق افتاد که نشان از امنیت بالای کردستان دارد.

وی به تشکیل هیأت مصلحین در استان اشاره کرد و گفت: از زمان تشکیل این هیأت تاکنون ۷۶ فرد را با مصالحه و کدخدایی از قصاص نجات دادیم، ضمن اینکه انجمن خیران را هم راه اندازی کردیم.

دادستان سابق مرکز کردستان در ادامه میانگین عمر قضائی در استان را پنج و نیم سال اعلام کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه ۸۵ درصد مردم استان اهل سنت هستند بنابراین بکارگیری نیروهای بومی و اهل سنت در دستگاه قضائی ضروری است.

دادستان جدید عمومی و انقلاب سنندج هم در این آئین با بیان اینکه اصل کار قوه قضائیه بر اجرای عدالت است، افزود: آنچه که اجرای عدالت را تضمین می‌کند توجه به ۲ مقوله ارتقای سلامت و کارآمدی دستگاه قضائی است.

محمد جباری یادآور شد: اگر این ۲ مقوله در قوه قضائیه محقق شود، ضابطه و ملاک اجرای عدالت که همانا عمل به قانون است به نتیجه خواهد رسید.
در این آئین از تلاش‌های علی اکبر جوهری تقدیر و محمد جباری به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان معرفی شد.
۷۳۵۵/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =