۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۷
کد خبر: 83360922
۰ نفر
انتقاد ترامپ از رئیس بانک مرکزی اروپا

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری آمریکا از گفته های «ماریو دراگی» رئیس بانک مرکزی اروپا درباره نیاز به تغییرات سیاست مالی بیشتر توسط این بانک بشدت انتقاد کرد و آن را عامل رقابت «ناعادلانه» اروپا در مقابل آمریکا دانست.

به گزارش روز گذشته (سه شنبه) خبرگزاری رویترز، «دونالد ترامپ» در توئیتی نوشت: ماریو دراگی به تازگی اعلام کرد که محرک های بیشتری در راه هستند که (این اظهارات) بلافاصله ارزش یورو در مقابل دلار را کاهش داد و به شکل غیرعادلانه کار را برای آنها برای رقابت در مقابل آمریکا آسان خواهد کرد. آنها سالهاست که به همراه چین و دیگر کشورها بدون هیچ مجازاتی این روش نادرست را دنبال می کنند.

پیشتر دراگی گفته بود که بانک مرکزی آمریکا بر ضرورت کاهش نرخ بهره و خرید دارایی در صورت تداوم وضعیت کنونی تورم در منطقه یورو تاکید دارد.

این مقام اروپایی در کنفرانس سالانه بانک مرکزی اروپا در پرتغال گفته بود در صورتی که پیشرفتی حاصل نشود به محرک های بیشتری نیاز خواهد بود.

ترامپ بارها از تغییرات ارزی سایر کشورهایی که کسری تجاری هنگفتی با آمریکا دارند، انتقاد کرده و می گوید، ارزهای ضعیف تر در خارج به شرکای تجاری این کشور امتیازات غیرعادلانه ای اعطا می کند و به کارگران آمریکایی لطمه می زند.

به گزارش رویترز، اگر پول کشور به طور مصنوعی پایین باشد، صادرات آن رقابتی تر است. نرخ بالاتر بهره ایالات متحده به طور کلی ارزش دلار را افزایش می دهد و صادرات این کشور را گران‌تر می کند.

ترامپ اوایل ماه ژانویه نیز با انتقاد از چپن وارد یک جدال تجاری با این کشور به دلیل کاهش ارزش ارز این کشور شد و پکن را به اتخاذ سیاست های ناعادلانه تجاری متهم کرد.

وی در آوریل گذشته نیز انتقادهای مشابهی را علیه روسیه و چین اعلام کرد.

ترامپ همچنین از فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) به دلیل تصمیم این بانک به افزایش نرخ بهره انتقاد کرده و در نشستی بانک مرکزی را برای پایین آوردن نرخ بهره خود تحت فشار قرار داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =