زیرساخت ها برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در فارس فراهم است

شیراز- ایرنا- مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس گفت: در صورت موافقت با برگزاری انتخابات الکترونیک، زیرساخت ها و امکانات در این استان برای برگزاری انتخابات الکترونیکی فراهم است.

مهرداد سهرابی، چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در پنجمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که اردیبهشت ماه سال ۹۶ برگزار شد، انتخابات را در ۱۰ شهر استان به شکل تمام الکترونیک برگزار کردیم.

وی ادامه داد: در حقیقت استان فارس نخستین استانی بود که تمام مراحل انتخابات از جمله رای گیری را در آن ۱۰ شهر به شکل کاملاً الکترونیک برگزار کرد.

او اظهار داشت: البته این کار سختی ها و مشکلات خاص خود را نیز داشت اما برگزاری انتخابات الکترونیکی سبب شد که نتایج و آرا در آن ۱۰ شهر به سرعت جمع آوری و اعلام شود.

سهرابی اضافه کرد: قطعاً در این مقطع با توجه به تجربه ای که از آن انتخابات به دست آورده ایم و همچنین فراهم بودن بیشتر زیرساخت ها و امکانات، می توانیم در سطح وسیع تر و گسترده تری و در اکثر شعب استان فارس انتخابات را به شکل الکترونیکی برگزار کنیم.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری دوم اسفند ۹۸ در کشور برگزار خواهد شد.

۶۱۲۲ /‏۱۸۷۶‬

اخبار مرتبط