۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۸
کد خبرنگار: 951
کد خبر: 83360892
۰ نفر

برچسب‌ها

متوسط عمر ماشین آلات راهداری ۲۵ سال است

سمنان- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: متوسط عمر ماشین آلات راهداری کشور به منظور خدمات دهی به مسافران در جاده های کشور ۲۵ سال است.

عبدالهاشم حسن نیا روز چهارشنبه در حاشیه دیدار با علیرضا آشناگر استاندار سمنان در گفت و گو با ایرنا افزود: نوسازی ماشین آلات راهداری با احتمال وقوع ۱۱ نوع حادثه در جاده های کشور در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: سه هزار دستگاه ماشین آلات راهداری در ۳۵۰ واحد راهدارخانه کشور مستقر است و هر راهدارخانه دست کم هشت دستگاه انواع ماشین آلات برای خدمات رسانی به هموطنان در جاده های کشور نیاز دارد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور اضافه کرد: قرارداد خرید ۶۰ دستگاه ماشین آلات راهداری در داخل کشور امضا شده که با برنامه ریزی اصولی در سال های آینده هم خرید ۱۰۰ دستگاه دیگر در دستور کار قرار می گیرد.

حسن نیا ادامه داد: سیل ماه های گذشته دست کم ۳۵ هزار میلیارد ریال به ۱۴ هزار کیلومتر از راه های ارتباطی کشور خسارت وارد کرد و با مکاتبه های انجام شده، فرایند اداری برای پرداخت ۱۵ هزار میلیارد ریال برای رفع مشکلات زیرساختی این جاده ها در دست انجام است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تمامی پل ها و جاده های مناطق سیل زده کشور برای تردد حداقلی ترمیم شدند و با برنامه ریزی اصولی تا قبل از فصل سرما امیدواریم مشکلات زیرساختی حوزه راه مناطق سیلزده کشور برطرف شود.

حسن نیا، معاون وزیر راه و شهرسازی، امروز به منظور بررسی کیفی راه های ارتباطی استان سمنان، بررسی دوربین ها کنترل سرعت و ثبت تخلف و روند احداث آزادراه حرم تا حرم در محور گرمسار-سمنان، و بررسی ساختار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و دیدار با مسئولان در برنامه ای یک روزه به استان سمنان سفره کرده است.

سالانه بیش از ۲۲ میلیون مسافر از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه‌های استان سمنان عبور می‌کنند و بیش از ۶۰۰ کیلومتر از ۹۵۰ کیلومتر محور تهران-مشهد در سمنان قرار دارد.

گستره جاده‌های سمنان به اندازه جاده‌های ۶ استان کشور است و این استان با ۹۷ هزار و ۴۹۱ کیلومتر مربع، به لحاظ وسعت رتبه ششم کشور را دارد، همچنین بر اساس آمار، در هر ۶۰ دقیقه حدود ۲۵۰ تا ۴۵۰ وسیله نقلیه از محورهای ارتباطی سمنان عبور می‌کند که در زمان اوج سفرها این رقم در هر ۶۰ دقیقه به طور متوسط به بیش از یک هزار و ۲۰۰ خودرو می‌رسد.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط