دانشگاه مازندران در تحول زندگی مردم استان نقشی ندارد

ساری – ایرنا - رییس دانشگاه علمی کاربردی کشور با بیان اینکه از ظرفیت های دانشگاه مازندران استفاده ای نمی شود، گفت: دانشگاه باید در تحول وتوسعه زندگی مردم استان ایفای نقش کند که متاسفانه تاکنون موفق نبوده است.

دکتر محمدحسین امید روز چهارشنبه در مراسم معارفه رئیس جدید دانشگاه مازندران در بابلسر اظهار داشت: مازندران تنها دانشگاه مادری است در کشور که در مرکز استان واقع نشده است و این موضوع تاکنون آسیب‌های بسیاری از جمله فقدان توسعه به دانشگاه مازندران وارد کرده است.

وی با بیان اینکه سال اینده این دانشگاه وارد ٥٠ مین سال تأسیس خود می‌شود، افزود: ولی متأسفانه دانشگاه مازندران در میان دانشگاه‌هایی با قدمت کمتر نیز از نظر زیر ساختی ضعیف محسوب می‌شود.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی کشور تاکید کرد: مهم‌ترین دلیل این عقب ماندگی فقدان ارتباط دانشگاه مازندران با بیرون و ارتباط دستگاه‌های اجرایی با این دانشگاه است.

امید با بیان اینکه استان مازندران تاکنون نتوانسته بزرگ‌ترین دانشگاه مادر خود را کمک و حمایت کند، گفت: این مسئله‌ای استانی است و نباید توسعه نیافتگی این دانشگاه را گردن دولت انداخت.

وی با بیان اینکه سیاست دولت همراهی، هماهنگی و تعامل دانشگاه‌های کشور با محیط پیرامونی است، افزود: دانشگاه مازندران باید با کمک استان و نمایندگان استانی مادر بودن خود را حفط کند.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی کشور نبود انسجام داخلی را از دیگر مشکلات دانشگاه مازندران برشمرد و گفت: همواره این دانشگاه از فقدان انسجام درونی و تشنج‌های اداری رنج می‌برد.

امید گفت: هرچند که اولویت وزارت علوم توسعه علمی است ولی دانشگاه مازندران در حال حاضر به توسعه عمرانی و تکمیل زیر ساختی نیاز دارد.

وی تاکید کرد که این دانشگاه باید نقش خود را در افزایش رفاه، توسعه و ارتقا, کیفیت زندگی مردم منطقه خود و کل استان ایفا کند که متأسفانه تا به اینجای فعالیت خود موفق نبوده است.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی کشور که خود به نمایندگی از دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری معارفه رئیس جدید دانشگاه را بر عهده داشت، از فقدان حضور استاندار یا نماینده وی و برخی مقامات استان در مراسم امروز انتقاد کرد.

امید اظهار داشت که مقامات عالی استان باید در دانشگاه‌ها حضور مستمر داشته باشند تا حرف‌های اساتید و رؤسا رو بشنوند، شاید دور بودن این دانشگاه از مرکز استان مسبب این مساله باشد.

در مراسم امروز دکتر کوروش نوذری عضو هیأت علمی گروه فیزیک دانشگاه مازندران به عنوان رئیس جدید این دانشگاه معرفی شد.

/‏۱۸۹۹/‏۹۹۱۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =