دستگاه قضایی در برخورد با متخلفان فضای مجازی جدی تر برخورد کند
بهمن مرادنیا استاندار کردستان

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: لازم است دستگاه قضایی و دادستانی در حوزه فضای مجازی با متخلفان جدی تر برخورد کرده و مانع از گسترش تهمت ها و بداخلاقی ها در این فضا شود.

بهمن مرادنیا روز چهارشنبه در آئین معارفه دادستان جدید عمومی و انقلاب مرکز کردستان اظهار داشت: برخی کاربران با بداخلاقی و تهمت و افترا به مسئولان و دیگر اقشار، در ذهنیت مردم اخلال و نگرانی ایجاد می‌کنند که باید دستگاه قضائی با این افراد برخورد جدی داشته باشد.
وی با بیان اینکه به نظارت در حوزه فضای مجازی غفلت شده است، افزود: در این فضا هیچ حد و حدودی رعایت نمی‌شود و به واسطه تهمت‌ها هیچ جایگاه امنی در جامعه وجود ندارد.
استاندار کردستان یادآور شد: در فضای مجازی امنیت برای سرمایه گذار و مدیران اجرایی استان وجود ندارد و هر کس به هر طریقی مورد سو استفاده افراد بی اخلاق و فرصت طلب قرار می‌گیرد.
مرادنیا در ادامه خواستار توجه دستگاه قضائی در بکارگیری قضات اهل سنت شد و اضافه کرد: با توجه به اینکه اکثریت در این استان را پیروان اهل سنت و شافعی مذهب تشکیل می‌دهند، انتطار داریم قضات اهل سنت حضور پررنگ‌تری در دستگاه قضائی استان داشته باشند.
وی به شعار مطرح شده رهبری در سال جاری اشاره کرد و گفت: از دستگاه قضائی درخواست می‌شود به موضوع رونق تولید اهمیت بیشتری داده و در راستای تحقق این مهم تلاش خود را در حمایت از تولید بکار گیرند.
استاندار کردستان تاکید کرد: دستگاه قضایی می‌تواند با رفع مشکلات واحدهای تولیدی و تعامل با بخش صنعت به روتق تولید و توسعه استان به پخش‌های مختلف کمک کند.
مرادنیا از اطاله دادرسی در دستگاه‌های قضایی استان انتقاد کرد و گفت: امیدواریم با همت قضات و دستگاه قضایی دادرسی‌ها به کمترین زمان ممکن کاهش یابد ضمن اینکه انتظار است با افراد خلافکار و سابقه دار جدی تر برخورد شود.
رئیس کل دادگستری کردستان هم در سخنانی اظهار داشت: دستگاه قضایی خود را متعهد می‌داند که امنیت مردم استان را حفظ کرده و در راستای ارائه خدمات قضایی تمام تلاش خود را به کار گیرد.
محمدرضا مترقب افزود: شرایط خدمات برای کارکنان غیربومی دستگاه قضائی استان نسبت به استان‌های دیگر مناسب نیست و امیدواریم به این قشر توجه و در راستای رفع مشکلات آنان اقدام شود.
در این آیین از تلاش‌های ۱۰ ساله علی اکبر جوهری تقدیر و محمد جباری به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان معرفی شد.
۷۳۵۵/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =