۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۸
کد خبرنگار: 981
کد خبر: 83360885
۰ نفر

برچسب‌ها

 بررسی سطح درک خطر نوجوانان و جوانان از ایدز در قزوین

قزوین - ایرنا - کارشناس هپاتیت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: با انجام یک طرح پژوهشی، سطح درک خطر نوجوانان و جوانان از ایدز و بیماری‌های آمیزشی در این استان مشخص شد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، دکتر بهزاد نجف پور، افزود. در این طرح از جمعیت نوجوانان و جوانان شهری و روستایی رده سنی ۱۵ تا ۲۴ سال سه شهرستان استان، تعداد ۱۷۹ پرسشنامه تکمیل و برای بررسی به مرکز تعیین شده توسط مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ارسال شد.

وی اظهار داشت: یکی از مهمترین گروه‌های در معرض خطر ابتلاء به اچ آی وی (ایدز) گروه جوانان و نوجوانان است و بررسی سطح آگاهی، نگرش، عملکرد و درک خطر آنان، می‌تواند شواهد لازم برای تصمیم گیری های صحیح، دقیق و به موقع به منظور پیشگیری از ابتلاء به ایدز و بیماری‌های آمیزشی در این گروه سنی را فراهم آورد.

به گفته وی، بر این مبنا، مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، طرح تحقیقاتی "بررسی درک خطر و عوامل مرتبط با ابتلاء به اچ ای وی / ایدز و بیماری‌های آمیزشی در جمعیت در معرض خطر ۲۴-۱۵ ساله ایران"را در سه ماهه اول سال جاری ابلاغ کرده است.

دکتر نجف پور گفت: این طرح با انجام هماهنگی‌های به عمل آمده با ارگان‌های مربوط و برگزاری نشست‌های متعدد توجیهی در سطح استان برای ناظران و پرسشگران منتخب، در شهرستان‌های قزوین، تاکستان و آوج با موفقیت اجرا و به پایان رسید.

۶۰۱۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =