۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۵
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 83360874
۰ نفر

برچسب‌ها

تغییر نگاه به آموزش های فنی و حرفه ای در آموزش و پرورش

مشهد- ایرنا- مدیرکل دفتر فنی و حرفه ای و کار و دانش وزارت آموزش و پرورش گفت: تغییر نگاه به آموزش مهارت های فنی و حرفه ای در آموزش و پرورش محقق شده است.

سید مصطفی آذرکیش روز چهارشنبه در مراسم پایانی نخستین دوره المپیاد شایستگی محور ویژه هنرجویان هنرستان های فنی و حرفه ای کشور در مشهد افزود: در پی این تغییر نگاه و با تصویب قوانین راهگشا در این زمینه، ترویج و تقویت فرهنگ کار، افزایش نقش آموزش های مهارتی در توسعه اقتصادی کشور و ایجاد بستر مناسب برای کارآفرینی و تربیت نیروی کار کارآمد در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه در آینده نزدیک بسیاری از مشاغل جدید جایگزین مشاغل فعلی خواهند شد و ما برای برآورده کردن خواسته های جامعه نیاز به یادگیری و آموزش مستمر داریم، اظهار داشت: المپیاد شایستگی محور ویژه هنرجویان هنرستانی به عنوان یک برنامه کیفیت بخش که به تقویت نیروی انسانی کارآمد نگاه ویژه ای دارد به شکل بسیار خوب برگزار شد و در مجموعه وزارت آموزش و پرورش به دنبال این هستیم که با برگزاری این المپیادها زمینه ای برای حمایت از پروژه های دانش آموزی که می توانند در آینده نقشی مهم در توسعه اقتصادی جامعه ایفا کنند فراهم کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: با تحصیل دانش آموزان در هنرستان ها می‌توان مسیر بسیار خوبی را برای ایجاد اشتغال نسل جوان ایجاد کرد.

قاسمعلی خدابنده با بیان اینکه هدف از برگزاری این رقابت ها ایجاد بستر برای شناخت استعدادهای هنرجویان هنرستان های فنی و حرفه ای است، افزود: حمایت از دانش آموختگان رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش زمینه ساز توجه بیشتر به رونق تولید است.

وی اظهار داشت: امروزه اشتغال یکی از اصلی ترین دغدغه های جوانان و خانواده های آنان است که با تحصیل دانش آموزان در هنرستان ها می‌توان مسیر بسیار خوبی را برای ایجاد اشتغال نسل جوان ایجاد کرد.

وی گفت: رویکرد بسیار خوبی در آموزش های فنی و حرفه ای و کار و دانش در کشور حاکم شده که ادامه این روند به تربیت نیروی متخصص و ورود آنها به بازار کار کمک شایان توجهی خواهد کرد.

خدابنده افزود: برگزاری این المپیاد برای دستگاه تعلیم و تربیت بسیار مهم و ارزشمند بوده و در آینده اثرات و نتایج آن را در آموزش و پرورش کشور و از طریق ایجاد اشتغال پایدار، رونق تولید و توسعه اقتصادی خواهیم دید.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: ایجاد انگیزه برای شناسایی، جذب و هدایت هنرجویان طی یک رقابت سالم از مهمترین اهداف برگزاری نخستین دوره المپیاد شایستگی محور هنرجویان هنرستان های فنی و حرفه ای کشور بوده است.

رضا صابری تولایی با تاکید بر اینکه ترویج یک نگرش حرفه ای در سطح ملی، توانمندسازی هنرجویان و توجه ویژه به شایستگی های غیر فنی و اخلاق حرفه ای از دیگر مواردی است که در برگزاری این مسابقات دنبال می‌شود افزود: مرحله کشوری این المپیاد از ۲۷ خرداد ماه به مدت دو روز به میزبانی آموزش و پرورش خراسان رضوی در مشهد برگزار شد و ۲۱۹ هنرجوی دختر و پسر از ۳۲ استان بایکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۲۷ عنوان برتر انتخاب و معرفی شدند.

۷۴۹۶ / ‏‬ ۶۰۵۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =