شهیدان امدادگر، مردانه تا پای شهادت همراه رزمندگان بودند

رشت - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر کشور در پیامی که به مناسبت برگزاری یادواره شهدای امدادگر هلال احمر گیلان منتشر شده، آورده است: اکنون با گذشت سه دهه از پایان جنگ تحمیلی هنوز عطر حضور هلال احمر در مناطق عملیاتی جاری و خاطره امدادهای شهیدان امدادگر در اذهان باقیست که بی ادعا اما مردانه تا پای شهادت همراه رزمندگان بودند و با یاران هم سنگر به ملکوت عروج کردند.

به گزارش ایرنا، در ادامه پیام علی اصغر پیوندی افزوده شده: تاریخ دفاع مقدس به خون پاک همه شهدای جبهه و جنگ از جمله شهدای امدادگر جمعیت هلال احمر متبرک است که با امدادرسانی به رزمندگان، معنای نوعدوستی را در جبهه‌ها به کمال رساندند و از نمونه‌های خالص ایثار در دوران معاصر به حساب می آیند.

در بخش دیگری از این پیام بیان شده: سال‌های دفاع مقدس دوران ویژه ای برای جمعیت هلال احمر بود که با تقدیم صدها شهید امدادگر توانست از آزمون مهم (امدادگری در جنگ) سربلند بیرون آید و کارنامه ماندگاری را از خود بر جای گذارد.

در پیام پیوندی به مناسبت یادواره شهدای امدادگر هلال احمر استان گیلان افزوده شده: شهدای امداگر سبک بالانه از خاک به افلاک بال گشودند و ثابت کردند که امدادگر در هر شرایطی امدادگرست، یک روز در زلزله، یک روز در سیلاب و یک روز در جبهه جنگ، اما آنچه برای او ورای سختی‌های امداد و نجات اهمیت دارد، نجات جان آسیب دیدگان حتی به قدر از دست دادن جان خویش است.

در ادامه این پیام آمده است: پس امروز بر ماست که با سرمشق گرفتن از اخلاق و فرهنگ شهدای امدادگر، در پیمودن راه و آرمانشان ثابت قدم بوده و در بزرگترین عملیات‌های بشردوستانه یاد شهدای امدادگر را در اذهان زنده کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور در ادامه پیام خود آورده است: ۴۸۹ شهید امدادگر جمعیت هلال احمر در دوران دفاع مقدس که نگین‌های تابناک این جمعیت امدادی به شمار می آیند، وظیفه ما را در پاسداری از حرمت امدادگری سنگین کرده‌اند و باید بکوشیم ازهر فرصتی برای ادای دین به شهیدان امدادگر استفاه کنیم.

در بخش دیگری از این پیام بیان شده: امدادگری در جنگ درس‌های فراوانی بر جای گذاشت، که امروز نمونه‌های آن را در شوق امدادگران جوان برای امدادرسانی در سخت‌ترین و بزرگ‌ترین حوادث می‌بینیم، تحت عنایات حق تعالی و مجاهدت‌های امدادگران و نجاتگران، راه امداد و امدادگری پر رهرو است و شهدای امدادگر به عنوان قلب زنده این راه خطیر، در سینه تاریخ بشردوستی می تپد.

یادواره شهدای امدادگر جمعیت هلال احمر استان گیلان امروز (چهارشنبه) با حضور آیت الله عبدالحسین معزی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور در رشت برگزار شد.

جمعیت هلال احمر گیلان دارای ۱۷ شهید امدادگر و یک شهید امدادگر مدافع حرم است.

۷۲۸۶ / ‏‬ ۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =