نائب رئیس انجمن خوشنویسان ایران بر رونق اقتصاد هنر تاکید کرد

بجنورد- ایرنا- نائب رئیس انجمن خوشنویسان ایران گفت: باید تلاش کرد تا اقتصاد هنر رونق یابد البته آن گونه که شایسته هنر ملی است، اقتصاد هنر ما رونق نداشته و هنوز اول راه هستیم.

علی اشرف صندوق آبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: زبان هنر، زبان نافذ جهان است و انتقال فرهنگ و تمدن با زبان هنر تاثیرگذارتر است.

وی در باره علت بدخط شدن مردم گفت: رونق صنعت چاپ، مزایا و معایبی داشته و باید تلاش شود با بهره برددن از مزایا، معایب را پوشش دهیم در این باره و برای بهبود خط تحریری، آموزش و پرورش باید یک نگاه عمیق تر داشته باشد، معلمان هنر باید تبحر داشته باشند و در مدارس نسبت به خط زیبا توجه ویژه مبذول شود.

صندوق آبادی افزود: در قدیم، تمام افراد که کلاس ششم را گذرانده بودند، خط زیبا داشته و در ادبیات هم تسلط داشتند اما اکنون با ورود تکنولوژی، توجه به هنرهای ظریف کم شده است.

نائب رئیس انجمن خوشنویسان ایران در باره دغدغه خوشنویسان گفت: اکنون دغدغه مهم، اقتصاد هنر است و انتظار می رود زمینه سازی برای فروش محصولات، بیشتر مورد توجه مسئولان قرار گیرد و به هنرمندان که سرمایه اصلی فرهنگی و هنری هستند توجه بیشتر باشد.

وی یکی از بسترهای رونق اقتصادی در جهان، گردشگری هنر است و البته ایران در نقاط مختلف جاذبه ها و ظرفیت های بسیار ارزشمندی برای رونق این گردشگری دارد.
 

نائب رئیس انجمن خوشنویسان ایران گفت: گردشگری هنر، جریان تازه ای در حوزه گردشگری است و ظرفیت های خیلی خوبی در استان های مختلف در این باره وجود دارد.

وی تصریح کرد: فرش، خط و ادبیات ما از جمله جاذبه های هنری برای توسعه گردشگری است و هنر خوشنویسی هم هنر ظرفیت و اصیل است که همراه با زیبایی، انتقاد دهنده پیام تمدن ما است.

صندوق آبادی گفت: پیام هنر خوشنویسی، برخاسته از ادبیات، تاریخ، فرهنگ و تمدن ما است و اگر شرایطی فراهم باشد که آثار هنرمندان در بازارهای جهانی عرضه شود، هم سبب رونق هنر در کشور شده ایم و هم به هنرمندان و رونق تولید آثار کمک کرده ایم و در این اقدام، داشته های فرهنگی، ادبیات و تاریخ تمدن را به دنیا ارائه داده ایم.

نائب رئیس انجمن خوشنویسان ایران گفت: زبان هنر، زبان نافذ جهان است و انتقال فرهنگ و تمدن با زبان هنر تاثیرگذارتر است.

۷۱۸۵/‌‬ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =