۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۹
کد خبرنگار: 1107
کد خبر: 83360840
۰ نفر

برچسب‌ها

شرایط توریست درمانی و جذب گردشگر سلامت تسهیل شد

تهران-ایرنا-وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به منظور توریست درمانی و جذب گردشگر سلامت، تفاهمنامه ای میان وزارت بهداشت و سازمان میراث فرهنگی به امضاء رساندیم تا بتوان بهتر از پیش از این مجموعه عظیمی که به کشورهای دیگر در منطقه می روند استفاده مطلوب برد.

«سعید نمکی» روز چهارشنبه بعد از جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: از کشور آذربایجان و بعضی کشورهای آسیای میانه و همینطور کشورهای حاشیه خلیج فارس برای اعمال جراحی و برخی از فعالیت های پزشکی به کشور ما می آمدند که متاسفانه اینها روال عادی و درستی نداشت.

وی ادامه داد: با کمک سازمان میراث فرهنگی و سایر همکاران در وزارت بهداشت، تفاهمنامه ای به منظور افزایش جذب توریست به امضاء رساندیم که بر اساس آن آیین نامه ای هم برای شرکت های تسهیل گر جذب گردشگر سلامت تدوین شد.

وزیر بهداشت ضمن ابزار امیدواری از افزایش جذب گردشگر سلامت خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم با این روند، بهتر از پیش، از این مجموعه عظیمی که به کشورهای دیگر در منطقه می روند استفاده مطلوب ببریم.

وی، مراجعه گردشگران درمانی را در زمینه های پیوند عضو، جراحی های مختلف و دندان پزشکی عنوان کرد و یادآور شد: کشور ما یکی از الگوهای درمانی بسیار موفق منطقه به شمار می رود.

پرونده الکترونیک سلامت برای همه شهروندان تنظیم شد

وزیر بهداشت در بخشی دیگر از سخنان خود به تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای همه شهروندان اشاره کرد و گفت: طبق وعده ای که قبلاً داده بودیم پرونده الکترونیک سلامت در آخر بهار برای همه افراد این سرزمین تشکیل شد و خدمت رییس جمهور گزارش شد و بنا داریم از این حرکت بزرگ ملی در حضور رییس جمهوررونمایی کنیم.

همچنین وی از استقبال شهروندان و همکاری آنها با پایگاه های فشار خون در اجرای این بسیج ملی قدردانی کرد و گفت: پایگاه های کنترل فشار خون تا ۱۵ تیرماه دایر خواهند بود و امیدواریم در پایان پانزدهم تیرماه به نتایج مطلوبی در ثبت موارد جدید فشار خون و ارجای آنها به مراکز درمانی برسیم.

نمکی اضافه کرد: از تمامی دستگاه ها از جمله صدا و سیما، سازمان نظام پزشکی، بسیج جامعه پزشکی، انجمن های علمی و بیمارستان های خصوصی که به شدت با ما در اجرای این بسیج ملی همکاری لازم را مبذول داشتند تشکر می کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =