۱۴۶ میلیارد تومان در توسعه گردشگری استان سرمایه گذاری شده است

قم – ایرنا - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، گفت: سال گذشته ۱۴۶میلیارد تومان در توسعه گردشگری سرمایه گذاری شده که به دلیل ظرفیت های قم و اشتغال زیاد، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

سید مهدی حیدرآبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: سالانه بیش از ۲۰ میلیون گردشگر داخلی و بین المللی از استان بازدید می کنند که این موضوع ظرفیت بسیار عظیمی را برای قم ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه ۱۱ هزار و ۷۰۳ تخت ظرفیت موجود در قم است، گفت: افزایش ماندگاری گردشگران موجب تحول اقتصادی در استان می شود که این موضوع در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، با اشاره به وجود بزرگترین و استانداردترین مجتمع های خدماتی بین راهی در استان اظهار داشت: رونق بوم گردی علاوه بر ایجاد مهاجرت معکوس موجب رونق اشتغال در روستاها می شود به همین دلیل توسعه اشتغال و افزایش ماندگاری گردشگران در روستاها از جمله اولویت های سال ۹۸ این اداره کل است.

حیدرآبادی گفت: بیش از یکهزار تن سال گذشته در حوزه گردشگران آموزش داده شده اند که برای افزایش رضایت گردشگران، آموزش نیروی انسانی به عنوان یکی از اولویت های این اداره کل در دستور کار است.

وی عراق را مهمترین بازار هدف گردشگری برای قم دانست و گفت: برای افزایش ماندگاری زائران و گردشگران عراقی، با توجه به تسهیل ورود اتباع عراقی به کشور، طبیعت گردی، ایجاد تورهای یک روزه، معرفی مکان های تاریخی و مذهبی و همچنین گردشگری سلامت مورد تاکید قرار گرفته است.

وی تبدیل قم به قطب گردشگری سلامت را از دیگر اولویت های مهم استان دانست و افزود: ایجاد زیرساخت های مهم و استانداردسازی بیمارستان ها برای افزایش سهم گردشگری سلامت از جمله موضوعاتی است که در استان در حال پیگیری است.

وی نقطه قوت قم را حوزه گردشگری دانست و اظهار داشت: در نیمه شعبان حدود ۳ میلیون زائر و گردشگر داخلی و بین المللی به قم ورود پیدا کرده اند که افزایش واحدهای اقامتی در اطراف مسجد جمکران در سال آینده اهمیت زیادی دارد.

۷۴۰۴/ ۶۱۳۳/‌

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =