پرداخت خسارت بلاعوض به سیل‌زدگان خوزستان در اولویت قرار گیرد

اهواز - ایرنا- فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت: پرداخت خسارت های بدون عوض و نیز بازسازی منازل تخریب شده و راه‌های روستایی باید در اولویت کار دولت قرار گیرد.

به گزارش ایرنا سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور روز چهارشنبه در دیدار با سران عشایر عرب شهرستان دشت آزادگان بیان کرد: درپی سیلاب اخیر خسارت‌های زیادی به مردم مناطق مختلف خوزستان وارد شده و سپاه، مسائل و مشکلات مردم این مناطق را بررسی کرده است.

وی افزود: سپاه پاسداران و بسیج مردمی در مدت عمر ۴۰ ساله انقلاب اسلامی ثابت کرده که تا پای جان برای کمک به مردم و نظام آماده و در صحنه حضور دارد.

فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت: خوزستان بارش ۳۸ میلیارد مترمکعبی را در سال آبی جاری تجربه کرد که بارشی بی‌سابقه بود در حالی که در سال آبی گذشته ۱۳ میلیارد مترمکعب در خوزستان بارندگی داشتیم.

وی ادامه داد: بیش از ۱۱ میلیارد متر مکعب در یک ماه آب از سدهای خوزستان رها شد و اگر این کار صورت نمی‌گرفت، سدها به شدت آسیب دیده و فاجعه‌ای بزرگ رخ می‌داد.

سرتیپ پاسدار شاهوارپور گفت: تعداد زیادی از منازل مردم زیر آب رفت و تمامی سیل بندها تخریب شد و بیش از ۳۰ هزار هکتار از زمین‌های دشت آزادگان و هویزه زیر آب رفت اما ما باید با مشکلات بجنگیم و ناامیدی را در بین مردم تزریق نکنیم.

وی بیان کرد: با بررسی صورت گرفته مشکل پرداخت تسهیلات برطرف شده اما پرداخت خسارت بدون کمک هنوز مشکلاتی دارد که مسئولان مربوطه در حال بررسی آن هستند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی نیاز است که خیران، سازمان‌ها، ادارات و نهادها برای کمک رسانی به مردم وارد عمل شوند چرا که برخی مردم برای بازسازی منازل خود هیچ آورده‌ای ندارند.

سرتیپ پاسدار شاهوارپور گفت: بازسازی جاده‌های آسیب دیده برای تردد اهالی روستاها نیز از ضرورت‌ها است که اداره راه و شهرسازی باید در این زمینه با شتاب بیشتری کارهای خود را پیش ببرد.

وی افزود: برخی استان‌ها در ابتدای ورود سیلاب پای کار بودند اما پس از سیل کار را رها کردند که انتظار می‌رفت پس از سیلاب نیز همچنان در منطقه حضور داشته باشند.

وی همچنین در آئین آغاز کار ساخت و تعمیر ۵۰۲ واحد مسکونی سیل زده در شهرستان‌های دشت آزادگان و هویزه که با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد بیان کرد: سپاه پاسداران همانگونه که در تمامی بحران‌ها خدمتگذار مردم بوده، پس از ابلاغ رهبر معظم انقلاب مبنی بر حضور و کمک رسانی بیشتر به مناطق سیل‌زده، سپاه محمد رسول ا… رسول (ص) از استان تهران و همچنین بنیاد مسکن نیز به کمک مردم سیل زده خوزستان آمدند.

فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت: امیدوارم این همراهی و همکاری تا حل شدن کامل مشکلات مردم ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: چندین بار به همراه مسئولان استانی و استاندار خوزستان از مناطق سیل زده دشت آزادگان و هویزه دیدن و مشکلات را از نزدیک مشاهده کردیم و امیدوارم همه کمک کنند تا هر چه زودتر وضعیت این مناطق سیل‌زده به حالت عادی بازگردد.

۹۵۹۴ / ‏‬ ۶۰۳۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =