۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۳
کد خبرنگار: 1433
کد خبر: 83360816
۰ نفر

برچسب‌ها

تعویض شناسنامه‌های قدیمی بدون مراجعه به محل صدور امکان پذیر شد

بوشهر-ایرنا- مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: بهره برداری از آرشیو الکترونیکی اسناد، امکان دریافت خدمات هویتی را بدون نیاز مراجعه به ثبت احوال محل صدور شناسنامه و از طریق دفاتر پیشخوان محل سکونت برای مردم فراهم کرده است.

اسکندر پاسالار روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تعویض شناسنامه در گذشته فقط از طریق مراجعه صاحب شناسنامه به محل صدور آن یا درخواست از طریق پست امکان پذیر بود که با بهره برداری از آرشیو الکترونیکی اسناد، خدمات هویتی به صورت پایگاه محور به مردم ارائه می‌شود.

پاسالار با تاکید بر اینکه فرآیند تعویض شناسنامه در اختیار دفاتر پیشخوان قرار داده شده است، تصریح کرد: این اقدام در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و با هدف تسریع در کار مردم صورت گرفته است و نیازی به مراجعه متقاضیان به ثبت احوال نیست و فقط با مراجعه به یکی از نزدیکترین دفاتر پیشخوان که خدمات ثبت‌احوال را ارائه می‌دهد، برای تعویض شناسنامه اقدام کنند.

وی اظهار داشت: هم اکنون مدت زمان تعویض شناسنامه‌ها از زمان درخواست تا زمان تحویل بسته به شهرستان مورد تقاضا یک هفته تا ۱۵ روز طول می‌کشد.

پاسالار ادامه داد: صدور شناسنامه برای نوزادان در ادارات ثبت احوال استان بوشهر در کمتر از یک روز برای متقاضیان صادر و تحویل می‌شود.

وی افزود: دارا بودن روکش امنیتی، چاپ برجسته، حساسیت به مواد شیمیایی، اسکن شدن عکس به جای الصاق، دارا بودن نخ امنیتی و منقوش بودن به نشان جمهوری اسلامی ایران و عبارت ثبت احوال کشور و خلیج فارس از ویژگی‌های شناسنامه مکانیزه است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: همچنین ضریب امنیتی بالای شناسنامه‌ها و امکان نداشتن جعل آن، از مهمترین ویژگی شناسنامه‌های جدید است که در قطع پاسپورت بوده و دارای استاندارد ملی است.

پاسالار بیان کرد: مشکلاتی که در گذشته در درج غلط املایی مندرجات شناسنامه وجود داشت در شناسنامه‌های رایانه‌ای جدید وجود ندارد و با توجه به ضریب امنیت بالای این شناسنامه‌ها تاکنون گزارشی مبنی بر جعل آنها ارائه نشده است.

وی افزود: صدور شناسنامه‌های مکانیزه از سال ۱۳۸۹ آغاز شده و تا پایان اردیبهشت ماه امسال، ۵۱۸ هزار و ۹۱۷ جلد شناسنامه رایانه‌ای جدید در استان بوشهر صادر و تحویل متقاضیان شده است.

پاسالار ادامه داد: در دو ماه نخست امسال ۹ هزار و ۱۶۹ شناسنامه جدید صادر شده که از لحاظ فراوانی، شهرستان بوشهر با چهار هزار و ۶۰۰ جلد شناسنامه در رتبه نخست قرار گرفته است.

۶۰۴۷/‏۶۰۴۳/‏۷۲۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =