مشکل ساختاری راهداری و حمل و نقل جاده ای سمنان برطرف می شود

سمنان- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: مشکلات ساختاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با تخصیص اعتبار و تکمیل نیروی انسانی به زودی برطرف می شود.

عبدالهاشم حسن نیا روز چهارشنبه در دیدار با علیرضا آشناگر استاندار سمنان در دفتر استانداری سمنان افزود: رفع مشکل نیروی انسانی و ساختاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان با برنامه ریزی اصولی و تلاش وزارتخانه برطرف می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: کلنگ زنی ساختمان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان به زودی انجام می‌شود و بیش از ۲۰ درصد اعتبار سال ۹۸ برای رفع مشکلات زیرساختی این اداره کل به زودی پرداخت می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: مسئولان استان سمنان برای تسریع در رفع مشکلات ساختاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با وزارت راه و شهرسازی همکاری کنند.

حسن نیا اضافه کرد: سمنان یکی از استان‌های پرتردد کشور به شمار می‌رود و برای بهبود کیفی تردد در محور تهران-مشهد در محور سمنان براساس بازدیدهایی که انجام شده تلاش می‌شود.

وی اضافه کرد: احداث ساختمان پلیس راه سمنان و نصب و بهسازی دوربین‌های ثبت تخلف و سرعت در محورهای ارتباطی استان در دستور کار قرار دارد.

سالانه بیش از ۲۲ میلیون مسافر از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه‌های استان سمنان عبور می‌کنند و بیش از ۶۰۰ کیلومتر از ۹۵۰ کیلومتر محور تهران-مشهد در سمنان قرار دارد.

گستره جاده‌های سمنان به اندازه جاده‌های ۶ استان کشور است و این استان با ۹۷ هزار و ۴۹۱ کیلومتر مربع، به لحاظ وسعت رتبه ششم کشور را دارد، همچنین بر اساس آمار، در هر ۶۰ دقیقه حدود ۲۵۰ تا ۴۵۰ وسیله نقلیه از محورهای ارتباطی سمنان عبور می‌کند که در زمان اوج سفرها این رقم در هر ۶۰ دقیقه به طور متوسط به بیش از یک هزار و ۲۰۰ خودرو می‌رسد.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط