۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۴
کد خبرنگار: 2836
کد خبر: 83360811
۰ نفر

برچسب‌ها

غده سه کیلویی از بدن بیمار جهرمی خارج شد

شیراز- ایرنا - پس از معاینات بالینی و تشخیص، طی یک عمل جراحی، توموری به‌ وزن سه کیلوگرم از بدن زنی در بیمارستان پیمانیه جهرم خارج شد.

فوق تخصص جراحی سرطان دانشگاه علوم پزشکی جهرم چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: یک خانم ۴۳ ساله با احساس درد و سنگینی و فشار در قفسه صدری به مرکز جامع سرطان بیمارستان پیمانیه مراجعه کرد که با معاینات بالینی و اقدامات تکمیلی همچون عکس از قفسه سینه و سی‌تی‌اسکن، سونوگرافی، ماموگرافی و نمونه‌برداری از طریق پوست، وجود تومور خوش خیم در سینه وی محرز شد.

دکتر مرضیه حق بین بیان کرد: انجام این عمل با توجه به‌اندازه تومور با ریسک بالا و احتمال خونریزی شدید همراه بود که در نهایت با همکاری تیم بیهوشی و اتاق عمل، این عمل با موفقیت انجام و توموری به‌اندازه سه کیلوگرم با حاشیه سالم، از سینه سمت چپ وی خارج و نمونه برای بررسی به پاتولوژی ارسال شد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جهرم افزود: در حال حاضر بیمار در وضعیت مطلوب به سر می‌برد و حال عمومی وی رضایت بخش است.

حق بین گفت: با تشخیص زود هنگام سرطان در مرحله صفر بیماری دیگر نیاز به شیمی درمانی و صرف هزینه‌های گزاف درمانی برای بیمار نیست.

شهرستان جهرم در ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد.

۹۹۱۰ / ‏‬ ۱۸۷۶