۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۲
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83360799
۰ نفر

برچسب‌ها

راه اردبیل ، لوشان ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: احداث و تکمیل پروژه راه سازی جدید جاده اردبیل ـ لوشان به بیش از ۳۰ هزار ریال اعتبار نیاز دارد.

محبوب حیدری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پروژه احداث راه جدید جاده اردبیل - لوشان در صورت اجرا و عملیاتی شدن تحول بزرگی را در این استان به وجود خواهد آورد و اگر چنانچه انتخاب اولویتی برای تحقق پروژه‌ای را به اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل محول کنند حتماً این جاده را در اولویت کاری خود قرار خواهیم داد.

وی اظهار داشت: این جاده در کنار برخورداری از مزایایی همچون اتصال به مرکز کشور با مسافت کمتر را بدنبال داشته و بدلیل واقع شدن پروژه در منطقه نیمه گرمسیری، معتدل و خوش آب و هوا مسافرت بی خطر و عاری از برف و سرما در تمام فصول سال نیز با احداث این راه در آینده برای مسافران استان اردبیل امکان پذیر می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گف: امکان‌سنجی و بررسی لازم در رابطه با این پروژه انجام گرفته و هیچ مشکلی برای آغاز اجرای این پروژه به لحاظ تئوری وجود ندارد ولی با توجه به شرایط سخت اقتصادی در کشور و افزایش روز افزون محدودیت‌های اعتباری مهم‌ترین مساله هزینه اجرای این پروژه است که با شرایط فعلی اقتصادی آغاز عملیات اجرایی ان بزودی بعید به نظر می‌رسد.

حیدری افزود: با توجه به افزایش هزینه ساخت راه‌های اصلی در کشور اعتبار مورد نیاز برای احداث هر کیلومتر از این جاده بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال است.

او بیان کرد: هم اکنون کار ادامه چهاربانده شده محور اردبیل - سرچم در دستور کار این اداره کل بوده و تلاش می‌شود با جذب اعتبارات ملی بخش بزرگی از پروژه احداث باند دوم این راه که از سمت اردبیل آغاز شده در سال های آینده به اتمام برسد.

او از تفکیک کار بیمارستان سازی از وظایف اداره کل راه و شهرسازی و واگذاری آن به دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد و گفت: از اول زمستان سال گذشته این کار از وظایف اداره کل راه و شهرسازی منفک شده است.

وی همچنین به واگذاری ساخت و احداث راه‌های روستای به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اشاره کرد و افزود: از اول سال مالی جاری اداره کل راه و شهرسازی استان هیچ گونه وظیفه‌ای در قبال ساخت و توسعه راه‌های فرعی و روستایی ندارد.

۷۱۱۹/‏۶۰۱۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =