۶۵۴ دانش آموز دختر در مسابقات کشوری در شاهرود حضور می یابند

شاهرود- ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: ۶۵۴ ورزشکار، مربی و سرپرست در قالب ۵۰ گروه ورزشی از ۳۲ استان کشور در مسابقات کشوری دانش آموزی در شاهرود شرکت می کنند.

علیرضا حاج قاسمی روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شاهرود افزود: این دوره از مسابقه‌ها در ۲ رشته فوتسال و والیبال دختران ۲۰ تا ۲۶ مرداد ۹۸ برای نخستین بار به میزبانی استان سمنان برگزار می‌شود.

وی از حضور بیش از ۲۵۰ داور، ناظر و عوامل اجرایی در این دوره از مسابقات خبر داد و گفت: داوران و سرپرستان این رویداد ورزشی از نخبگان علمی و ورزشی کشور هستند.

حاج قاسمی با بیان اینکه برای برگزاری این مسابقات شهرستان‌های زیادی متقاضی بودند، تصریح کرد: با توجه به زمان برگزاری مسابقات کشوری دانش آموزی در مردادماه و شرایط آب و هوایی خوب شاهرود، امتیاز میزبانی به این شهرستان داده شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه گردشگری ورزشی یکی از راه‌های کسب درآمد نوین در دنیا محسوب می‌شود، ادامه داد: در سطح بین المللی خیلی از کشورها به دنبال گرفتن امتیاز میزبانی و برگزاری مسابقه‌های ورزشی هستند چون در آمدهای برگزاری این مسابقه‌ها از هزینه‌ها بیشتر است.

وی، معرفی استان سمنان و شهرستان شاهرود را یکی از فرصت‌های برگزاری مسابقات کشوری دانش آموزی دانست و افزود: معرفی جاذبه‌های گردشگری استان سمنان و شهرستان شاهرود می‌تواند از لحاظ اقتصادی برای مردم منطقه مفید واقع شود.

حاج قاسمی، از همه دستگاه‌های اجرایی خواست از تمام توانمندی‌ها برای برگزاری هرچه با شکوه تر مسابقات کشوری دانش آموزی در شاهرود استفاده کنند.

وی تاکید کرد: تهیه اقلام فرهنگی برای معرفی استان سمنان و شهرستان شاهرود، برگزاری نمایشگاه‌های هنری و صنایع دستی و سوغات از کارهایی است که می‌توان از این فرصت فراهم شده استفاده کرد.

حاج قاسمی، از مسؤولان شهرداری هم خواست در تبلیغات محیطی، زیباسازی شهر، نصب بنر و حمل و نقل دانش آموزان، آموزش و پرورش را یاری کنند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان سفیران ورزش و سلامت کشور برای معرفی استان سمنان و شهرستان شاهرود هستند، تصریح کرد: خبرنگاران، رسانه‌ها، هلال احمر، اورژانس، شهرداری، نیروی انتظامی، میراث فرهنگی و دانشگاه‌های شاهرود، می‌توانند آموزش و پرورش را در برگزاری این مسابقه‌ها یاری کنند.

در این نشست گزارش عملکرد هفته معلم، معرفی فعالیت‌های پژوهش سرای دانش آموزی شاهرود و مسابقات ورزشی دختران کشور بررسی شد.

دراستان سمنان حدود ۱۲۰ هزار دانش آموز تحصیل می‌کنند که از این میزان، ۳۱ هزار دانش آموز سهم شهرستان شاهرود است که در ۵۰ پیش دبستانی، ۱۷۶ مدرسه دولتی و ۳۲ مدرسه غیر دولتی مشغول به تحصیل هستند.

۱۰۲۳/۶۱۶۷/‏۶۱۰۳

اخبار مرتبط