۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۸
کد خبرنگار: 2588
کد خبر: 83360761
۰ نفر

برچسب‌ها

کارشناسان رسمی دادگستری همیار مراجع قضایی در دادرسی هستند

مراغه - ایرنا - رئیس دادگستری مراغه با اشاره به لزوم بهره گیری از نظرات کارشناسی در رسیدگی به پرونده های قضایی گفت: کارشناسان رسمی دادگستری همکار و همیار قضات و مراجع قضایی در دادرسی هستند.

به گزارش ایرنا، حبیب قنبرزاده روز چهارشنبه در نشست کارشناسان رسمی دادگستری مراغه افزود: استفاده از نظرات این کارشناسان زمینه ساز صدور مناسب احکام قضایی در جهت احقاق حقوق عامه مردم خواهد بود.
وی ادامه داد: بهره گیری از تعهد، تخصص و توانمندی کارشناسان رسمی به عنوان یکی از رویکردهای اساسی دستگاه قضایی در کاهش زمان دادرسی و احکام تخصصی در پرونده های وارده است.
قنبرزاده با اشاره به کمبود برخی کارشناسان در زمینه های تخصصی در این شهرستان اضافه کرد: وجود کارشناسان در برخی تخصص های خاص می تواند محاکم قضایی و قضات را در رسیدگی هرچه بهتر به پرونده های دادرسی یاری کند.
وی با تاکید بر لزوم رعایت قوانین و مقررات قضایی توسط کارشناسان رسمی گفت: ارائه به موقع و در مهلت قانونی نظرات کارشناسی باید مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: کارشناسان رسمی دادگستری همانند دادرسان و قضات در رسیدگی به پرونده های قضایی بی طرف بوده و در احقاق حقوق مردم رسالت سنگینی به دوش دارند.
دادستان عمومی و انقلاب مراغه نیز گفت: کارشناسی تخصصی، کلیدی برای گشودن گره کور موجود در برخی پرونده های قضایی بوده و باید مورد اهتمام قرار گیرد.
نادر نجد افزود: قضات و مقام قضایی نیز باید در جهت رسیدگی و بررسی پرونده های قضایی موارد مورد نیاز را از کارشناسان رسمی دادگستری مطالبه کرده و از ظرفیت آنان بهره وری استفاده کنند.
وی اضافه کرد: کارشناسان رسمی دادگستری نیز باید با تعهد و تخصص خود به سئوالات مطرح شده از سوی مقام قضایی برای روشن شدن ابعاد پرونده پاسخ گو باشند.
به گزارش ایرنا، جمعی از کارشناسان رسمی دادگستری و ماده ۱۸۷ مراغه به مناسبت هفته قوه قضائیه با روسای دادگستری و دادستان این شهرستان دیدار کردند.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
۳۰۷۷/‌۷۴۸۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط