۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۸
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 83360759
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات اجرایی گازرسانی به جنوب کرمان تا اواسط سال ۹۹ به اتمام می رسد

کرمان - ایرنا - مدیر گازرسانی شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه عملیات اجرایی ۱۸ شهر فاقد گاز در جنوب استان کرمان تا اواسط سال ۹۹ تمام می‌شود گفت: به طور قطع در سال ۹۹ شاخص‌های گازرسانی در استان کرمان هم ردیف شاخص‌های کشوری قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، سعید مؤمنی روز چهارشنبه در نشست مسائل برق و انرژی استان کرمان با بیان اینکه هم‌اکنون یک هزار و ۱۴۸ شهر با ۱۷ و نیم میلیون خانوار شهری در کشور از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند افزود: برای گازرسانی به آنها ۳۵۲ هزار کیلومتر شبکه و ۳۷ هزار کیلومتر خطوط اصلی انتقال گاز اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز ۹۸ درصد شهرهای کشور تحت پوشش گازرسانی هستند گفت: ۲۸ هزار و ۷۹۳ روستا با چهار و نیم میلیون خانوار تحت پوشش شبکه گاز هستند که ۷۸.۹ درصد از روستاهای مشمول گازرسانی را شامل می‌شود.

مدیر گازرسانی شرکت ملی نفت تصریح کرد: امسال ۴۹ شهر با ۲۹۰ هزار خانوار و سه هزار و ۶۲ روستا با ۲۱۰ هزار خانوار گازرسانی می‌شود و اکنون سهم گاز در سبد انرژی کشور ۷۵ درصد است.

مؤمنی با اشاره به اینکه از ۷۱ شهر کرمان ۵۳ شهر دارای گاز هستند بیان داشت: ۱۸ شهر استان کرمان فاقد گاز هستند این مهم به این دلیل است که ورودی گاز به شمال استان در دهه ۷۰ اتفاق افتاده و توسعه خیلی خوبی داشت اما در جنوب خط انتقال در سال ۹۴ رسید و سبب شد؛ جنوب استان در گازرسانی عقب باشد.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی ۱۸ شهر فاقد گاز در جنوب استان کرمان تا اواسط سال ۹۹ تمام می‌شود گفت: قطعاً در سال ۹۹ شاخص‌های گازرسانی در استان کرما ن هم ردیف شاخص‌های کشوری قرار می‌گیرد.

مدیر گازرسانی شرکت ملی نفت پوشش گازرسانی در بخش شهری استان کرمان را ۹۳ درصد و بخش روستایی ۴۴ درصد عنوان و تصریح کرد: محورهای صنعتی بزرگی در استان کرمان از گاز استفاده می‌کنند و ۱۳ محور صنعتی دیگر تعریف شده که با بهره برداری از آن ۶۴ میلیون لیتر فرآورده صرفه جویی می‌شود.
مؤمنی با اشاره به گازرسانی در حوزه صنایع خاطرنشان کرد: بودجه در این زمینه محدود است و بخش‌هایی که خط انتقال اختصاصی می‌خواهند باید سهم خود را پرداخت کند.

وی با اشاره به افزایش قیمت فولاد افزود: در راستای تأمین بودجه بسته‌های حمایتی به مردم در مهرماه ۹۷ دولت مصوبه‌ای برای افزایش قیمت خوراک فولاد و پتروشیمی ارائه داد که شرکت گاز هیچ نقشی در این زمینه نداشت و یک ریال آن به شرکت گاز نمی‌رسد.

نشست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه) با حضور استاندار کرمان و برخی از معاونین وزارت نیرو با مسئولان حوزه نفت و گاز کشور و استان کرمان در اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد.

۹۸۹۵/‏۳۰۲۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =