۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۰
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 83360753
۰ نفر
۱۲مدرسه غیر مجاز فوتبال در مشهد اخطار گرفتند

مشهد- ایرنا- مسئول کمیته جوانان هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: در حال حاضر ۱۲ مدرسه فوتبال غیر مجاز در سطح مشهد شناسایی شده اند و از دیروز به این مدارس ۷۲ ساعت مهلت داده شد تا پرونده خودرا تکمیل کنند در غیر این صورت از فعالیت آنها جلوگیری می شود.

سید خلیل موسوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون از ۵۷ مدرسه فوتبال مجاز در خراسان نیمی از آنان در مشهد و بقیه در شهرستانهای دیگر استان فعالیت می کنند که هفت مدرسه از این تعداد به آموزش فوتبال برای بانوان اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: مطابق آئین نامه تاسیس مدارس فوتبال که مصوب وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال در سال ۹۴ است ارکان نظارت بر این مدارس شامل ادارات کل ورزش و جوانان، هیات‌های فوتبال استانها و ناظر فدراسیون برای سرکشی به مدارس مورد نظر است لذا تنها هیات فوتبال متولی برخورد با تخلفات در این مدارس نیست.

مسئول کمیته جوانان هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: بر اساس آئین نامه یاد شده تنها رکن صدور مجوز فعالیت این مدارس هیات‌های فوتبال استانها هستند لذا خدماتی چون استعدادیابی برای تیم های استانی و ملی و حضور فوتبالیست‌های نونهال تنها در مدارس فوتبال دارای مجوز انجام خواهد شد.

موسوی افزود: لیگ فوتبال زیر ۱۲ سال استان خراسان رضوی نیز با شرکت مدارس فوتبال مجاز تیر ماه امسال برای نخستین بار برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: مدارس فوتبال باشگاه های استقلال، پرسپولیس، پدیده شهر خودرو و سپاهان در استان خراسان فعالیت مجاز دارند اما هیچ باشگاه خارجی و یا نماینده آن مجوز فعالیت در استان را ندارد و برخی مطالب مبنی برای برگزاری اردوهای استعدادیابی برای تیم های خارجی در استان صحت ندارد.

مسئول کمیته جوانان هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: چالش اصلی مدارس غیر مجاز فوتبال استان مربوط به این گونه فعالیت ها در مدارس است مثلاً در ایام تعطیلات تابستان برخی معلمان ورزش بدون مجوز و هرگونه مدرک آموزشی در حوزه فوتبال اقدام به اجاره زمین ورزش و تمرین با دانش آموزان مدارس ابتدایی می کنند.

موسوی گفت: برگزاری کلاسهای تابستانی ورزشی از جمله در فوتبال توسط برخی معلمان و به خصوص در مدارس غیر انتفاعی تنها با هدف کسب درآمد صورت می گیرد و لازم است خانواده ها از ثبت نام فرزندان خود در این برنامه های فوق برنامه برای جلوگیری از وارد آمدن آسیبها و صدمات احتمالی اجتناب کنند.

۳۲۲۱/‏۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =