کشف فساد اقتصادی هزار و ۴۸۰ میلیارد ریالی در اردبیل

اردبیل- ایرنا- رئیس کل دادگستری استان اردبیل اعلام کرد: بزرگترین فساد اقتصادی استان اردبیل به مبلغ بیش از هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال در زمینه تأمین مواد پتروشیمی در این استان کشف شد.

به گزارش ایرنا، ناصر عتباتی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگاران افزود: متهم حدود ۳۸ ساله این پرونده که دستگیر شده، در مدت هشت ماه سال گذشته، محموله‌های بزرگ پتروشیمی مورد نیاز برای تولید آب معدنی را که به مقصد اردبیل بارگیری می‌کرد، از چرخه توزیع خارج کرده و با این کار موجب اخلال جدی در امر تولید و در نتیجه بالا رفتن تولید محصولات آب معدنی شده بود.

وی بیان کرد: در این زمینه پرونده‌ای با اتهام اخلال در نظام اقتصادی و تولیدی کشور تشکیل شده و در شعبه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی استان در دست رسیدگی است.

عتباتی با اشاره به تفاوت قیمت محموله تحویل شده دولتی به این متهم و خودداری وی از توزیع آن در بین واحدهای تولیدی و فروش هر کیلوگرم با تفاوت نرخ بین ۶۰ تا ۸۰ هزار ریال بیشتر از نرخ دولتی و مصوب اضافه کرد: تاکنون دو جلسه برای رسیدگی به این پرونده تشکیل شده است.

وی ادامه داد: این فساد مالی به علت فقدان نظارت توسط دستگاه‌های متولی امر شکل گرفته ولی دادگستری استان با جدیت تا احقاق حق و رسیدگی کامل این پرونده را دنبال می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل همچنین مبارزه با اقدامات ناسالم اقتصادی را از جمله مهم‌ترین رئوس فعالیت دستگاه قضائی در این استان ذکر کرد و گفت: در این امر با هیچ فرد و گروهی مماشات نداریم و به هیچ وجه اغماض نکرده و نخواهیم کرد.

وی مجموع تخلف ریالی پرونده‌های مفاسد اقتصادی استان اردبیل در سال گذشته را نیز حدود ۲ هزار و ۵۳ میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: این پرونده‌ها در زمینه زمین‌خواری، اختلاس، رباخواری و فرار مالیاتی تشکیل شده است.

۱۹۰۵/‏۶۰۱۶

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha