بزرگترین کشتارگاه صنعتی شمالغرب تا ۳ ماه آینده در ارومیه به بهره برداری می رسد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: بزرگترین کشتارگاه صنعتی شمال‌غرب کشور با نام شرکت دام خوشان از طرح های توسعه اشتغال روستایی با اشتغالزایی مستقیم برای ۱۵۰ نفر در صورت تامین به موقع اعتبارات تا سه ماه آینده به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایرنا رضا نقی زاده روز چهارشنبه در حاشیه بازدید محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از روند مراحل اجرایی این کشتارگاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح در زمینی به مساحت ۶۶ هزار متر مربع با زیربنای ۱۹ هزار متر مربع به بهره برداری می‌رسد.
وی با اشاره به ظرفیت این کشتارگاه، ادامه داد: ظرفیت روزانه این کشتارگاه یکهزار رأس دام سبک، ۲۰۰ رأس دام سنگین و حدود ۵۰ نفر شتر است.
وی اظهار داشت: حدود ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات برای راه اندازی این کشتارگاه صنعتی در ارومیه در نظر گرفته شده که تاکنون بیش از چهار میلیارد تومان پرداخت شده است و مابقی نیز به زودی پرداخت می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: متقاضی باید طبق قانون ۲۰ درصد از مبلغ تسهیلات را به صورت شخصی بیاورد که صاحب این مجموعه حدود سه میلیارد تومان را از سرمایه شخصی خود آورده است.
نقی زاده بیان کرد: با راه اندازی این واحد صنعتی برای ۱۵۰ نفر از جوانان این منطقه اشتغالزایی صورت می‌گیرد.
به گزارش ایرنا «محمد امید» معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در ادامه برنامه‌های حضور خود در آذربایجان غربی از چندین طرح عمرانی روستایی در «سرو» ارومیه بازدید می‌کند و عصر امروز در افتتاحیه جشنواره بازی‌های بومی محلی سیلوانای ارومیه حضور می‌یابد؛ وی فردا نیز در کارگروه اشتغال استان به ریاست «محمدمهدی شهریاری» شرکت خواهد کرد.
۹۹۱۸/‏۷۱۲۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =