۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۳
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83360729
۰ نفر
توزیع نادرست مواد اولیه مشکل اصلی صنعت کفش قم است

قم-ایرنا-رییس خانه صنعت، معدن و تجارت قم گفت: مشکل اصلی صنایع کفش استان کمبود روغن نیست بلکه توزیع نادرست مواد اولیه در بورس کالا است.

ابوالفضل فراهانی روز چهارشنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سالن جلسات فرمانداری قم افزود: از زمانی که سقف قیمت روغن دی او پی در استان برداشته‌شده مشکلات واحدهای تولید کفش و دمپایی چند برابر شده است.
وی گفت: قیمت جهانی هر کیلوگرم روغن دی او پی در حال حاضر بین ۸ تا ۹ هزار تومان است اما این روغن در وضعیت کنونی تا ۲۷ هزار تومان در کشور به فروش می‌رسد که برای بخش صنعت به‌هیچ‌وجه توجیه‌پذیر نیست.
فراهانی تصریح کرد: تا زمانی که سقف قیمت در رابطه با روغن دی او پی در کشور مشخص و اجرایی نشود مشکلات تأمین مواد اولیه صنایع کفش و دمپایی استان برطرف نخواهد شد.


هر هفته ۵۰۰ تن روغن دی او پی بین تولیدکنندگان کفش قم توزیع می‌شود
معاون صنایع غیرفلزی سازمان صنعت، معدن و تجارت قم نیز در این جلسه با اشاره به تأمین مواد اولیه برای صنایع کفش گفت: مشکل کلی از آذرماه سال گذشته برای افزایش تقاضای صادرات کالاهایی ایجادشده که برای تولید آن‌ها از روغن دی او پی استفاده می‌شود.
وحید کریمی ادامه داد: با برنامه‌ریزی انجام‌شده ۵۰ درصد از کل روغن دی او پی تولیدی استان تحویل واحدهای تولیدی و مصرف‌کنندگان شده است.
وی اضافه کرد: طبق این تصمیم هر هفته ۵۰۰ تن روغن دی او پی بین مصرف‌کنندگان توزیع‌شده و از تعطیلی واحدهای کفش و دمپایی جلوگیری به عمل آمد.
جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با حضور مهرداد غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم برگزار و مشکلات مربوط به تأمین مواد اولیه صنایع کفش، تمدید پروانه مهمان‌پذیرها و امهال بدهی کشاورزان استان بررسی شد.

۷۴۰۳ / ۱۱۷۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =