۲۱۰۰ نفر از جامعه هدف بهزیستی کردستان صاحب شغل می شوند
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - معاون مشارکت های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کردستان گفت: امسال تعهد بهزیستی استان در زمینه اشتغالزایی ایجاد ۲ هزار و ۱۰۰ شغل برای مددجویان زیر پوشش این نهاد است.

فرهاد عزیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان شغل سهمیه و تعهد داده شده به استان است اما براساس برنامه ریزی های انجام شده پیش بینی می‌شود همانند سال‌های گذشته بیشتر از تعهد داده شده شغل ایجاد شود.

وی افزود: در حال حاضر برنامه ریزی های لازم با یک سرمایه گذار در زمینه احداث کارخانه تولید پنل خورشیدی در یکی از شهرهای استان از سوی سازمان بهزیستی انجام شده که اجرایی شدن آن نیازمند حمایت دستگاه‌های مختلف است.

معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کردستان با بیان اینکه با راه اندازی این کارخانه ۵۰۰ نفر صاحب شغل می‌شوند، از مسئولان دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه خواست در زمینه صدور مجوزهای لازم ما را یاری دهند.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۲ هزار و ۵۴ مورد شغل برای مددجویان یرپوشش این نهاد از طریق تسهیلات خود اشتغالی، پرداخت تسهیلات به کارفرمایان و ایجاد مراکز جدید ایجاد شد که این میزان ۱۰۱ درصد بیشتر از تعهد داده شده بود.

عزیزی یادآور شد: ۶۴۰ نفر از این افراد بدون پرداخت تسهیلات صاحب شغل شده و در مراکزی که از طریق مجوزهای سازمان بهزیستی ایجاد شده است جذب شده‌اند.
وی با بیان اینکه تسهیلات اشتغالزایی این سازمان به مددجویان، معلولان و معتادان بهبود یافته اعطا می‌شود، تاکید کرد: اعتبارات اشتغالزایی بر اساس جمعیت زیر پوشش در میان شهرستان‌ها توزیع خواهد شد.

معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کردستان گفت: همچنین متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغالزایی به بانک معرفی خواهند شد و میزان پرداخت تسهیلات اشتغال بستگی به نوع شغل ایجادی و نظر کارشناسی دارد.

۱۱۰ هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفری استان کردستان زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند که معادل هفت درصد جمعیت استان است.

۷۳۴۸/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =