۲۲۳ قاچاقچی و خرده‌فروش مواد مخدر در گچساران دستگیر شد

گچساران - ایرنا -فرمانده انتظامی گچساران گفت: ماموران انتظامی این شهرستان ۲۲۳ قاچاقچی، نگهدارنده، توزیع کننده و مصرف کننده مواد مخدر را امسال در این شهرستان دستگیر کردند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ سیدمحمد موسوی روز چهارشنبه در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر گچساران با حضور دهیاران، با بیان اینکه تعداد معتادان و خرده فروشان دستگیر شده در این شهرستان نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۶ درصد افزایش یافته گفت: از این تعداد افراد دستگیر شده ۲۰ نفر قاچاقچی و ۱۴۰ توزیع‌کننده، خرده‌فروش و نگهدارنده مواد مخدرو ۶۳ معتاد بوده است.

وی بیان کرد: ۱۴۶ کیلو و ۸۰۰ گرم انواع مواد مخدر در اجرای طرح‌های پاک‌سازی نقاط آلوده، امسال در این شهرستان کشف و ضبط شد.

موسوی اظهار داشت: این میزان مواد مخدر امسال در اجرای طرح مبارزه با مواد مخدر در نقاط مختلف این شهرستان کشف و ضبط شد.
وی ابراز کرد: همچنین در این زمینه ۴۵ دستگاه خودرو توقیف و سه باند بزرگ مواد مخدر منهدم شد.
موسوی با بیان اینکه مواد مخدر مکشوفه شامل تریاک، هروئین، شیشه و حشیش بوده است افزود: مبارزه با این پدیده شوم به‌طور مستمر در این شهرستان ادامه دارد.
فرماندار گچساران نیز در این نشست گفت: گچساران در عرصه مبارزه با مواد مخدر در سال گذشته رتبه اول را در بین شهرستان های هشت گانه استان به خود اختصاص داد.

علی خوان پایه ابراز کرد: این موفقیت با تلاش‌ها و هماهنگی دستگاه‌های متولی امر بویژه ستاد مبارزه با موادمخدر کسب شد.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط امروزی جامعه و هجمه‌های خاموش دشمن به سمت جوانان می‌طلبد که با نگاهی نو به مسئله مبارزه با اعتیاد بپردازند.

خوان پایه ابراز کرد: دهیاران حلقه ارتباطی مردم با دولت هستند که در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد می‌توانند نقش مؤثری داشته باشند.

وی اظهار داشت: آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بهترین اقدام برای جلوگیری از ابتلاء به مواد مخدر است.

خوان پایه کنترل راه‌های مواصلاتی، برپایی نمایشگاه عکس در مناطق پرخطر، برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و مدیریتی را از مهم‌ترین برنامه‌های در دست اجرای این شهرستان درزمینهٔ مبارزه با مواد مخدر در سال جاری اعلام کرد.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.
۲۰۸۲/‏۶۱۱۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =