ملت ایران در حفظ انقلاب کنار یکدیگر هستند

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گفت: ملت ایران برغم اختلاف سلیقه ها؛ در حفظ انقلاب، سرزمین ایران و تبعیت از فرامین رهبری در کنار یکدیگر هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله عبدالحسین معزی روز چهارشنبه در یادواره شهدای امدادگر جمعیت هلال احمر استان گیلان در رشت با بیان اینکه دشمنان ایران می‌خواستند انقلاب اسلامی را از پای درآورند، افزود: آنان امید داشتند که در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن در خیابان‌های کشورمان پایکوبی کنند اما ملت ایران با تمام قدرت این جشن را برگزار و نقشه‌های آنان را خنثی کردند.

وی با یادآوری ایام قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار داشت: رژیم شاهنشاهی همه حیثیت ایران، عظمت، تاریخ، فرهنگ، مکتب و اسلام را در اختیار استکبار جهانی قرار داده و پای او ریخته و به اذعان کارشناسان؛ طی سال‌های دهه‌های ۴۰ و ۵۰، دین در جامعه ایرانی رو به افول و خاموشی بود.

وی خاطرنشان کرد: اما خداوند امامی فقیه، فیلسوف، عارف و مبارز خستگی ناپذیر را در ذخیره داشت که قیام کند و پس از سال‌ها مبارزه، رنج و شکنجه و شهادت دوستانش، انقلاب شکوهمند اسلامی ۲۲ بهمن سال ۵۷ پیروز شود.

معزی با اشاره به تحریم‌های دشمنان علیه ایران اسلامی تصریح کرد: تحریم مربوط به امروز نیست بلکه از همان آغاز پیروزی انقلاب وجود داشته و جنگ تحمیلی نیز علیه کشورمان به راه افتاد ولی رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس، زمینه ساز پیروزی شد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: امروز دشمن پس از ۴۰ سال گمان می‌کند که می‌تواند در برابر مردم بایستد و با تحریم ملت ایران را از پای درآورد در حالی که مردم، سربلند و مقاوم ایستاده‌اند و همواره مقابل توطئه‌های تبلیغاتی دشمنان خواهند ایستاد.

وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و اینکه احترام گذاشتن به خانواده شهدا مورد تاکید رهبری است، افزود: خون شهیدان و رشادت‌های آنان این افتخار و سربلندی را نصیب ما کرده است.

یادواره شهدای امدادگر جمعیت هلال احمر استان گیلان امروز (چهارشنبه) در سالن اجتماعات این جمعیت در رشت برگزار شد.

هلال احمر گیلان ۱۷ شهید امدادگر و یک شهید امدادگر مدافع حرم دارد.

۷۲۸۶/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =