۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۸
کد خبرنگار: 2050
کد خبر: 83360703
۰ نفر
آتش سوزی در مراتع محلات ۳۰۰ میلیون ریال خسارت وارد کرد

خمین - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری محلات گفت: آتش سوزی در مراتع این سهرستان امسال بیش از ۳۰۰ میلیون ریال خسارت وارد کرد.

«داوود طالبی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از ابتدای امسال تاکنون پنج آتش سوزی در سطح سه هکتار از مراتع این شهرستان روی داده است.

وی ادامه داد: بی احتیاطی گردشگران و کشاورزان سبب آتش سوزی مراتع این شهرستان اعلام شده است.

وی، توزیع اطلاعیه و بروشورهای پیشگیری از حریق در سطح روستاهای شهرستان، برگزاری دوره‌های جلوگیری از آتش سوزی، تشکیل گروه‌های مهار آتش و تجهیز کردن یگان حفاظت اداره نسبت به وسایل اطفای حریق را از جمله اقدامات انجام شده در راستای کاهش آتش سوزی مراتع این شهرستان عنوان کرد.

رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری محلات گفت: تیم‌های نظارت و پایش اراضی و مراتع شهرستان به صورت شبانه روزی فعال هستند و شهروندان می‌توانند با مشاهده هر گونه آتش سوزی در مراتع مراتب را به منابع طبیعی گزارش دهند.

وی به شهروندان، گردشگران و کشاورزان توصیه کرد: بطری‌های شیشه‌ای که در طبیعت رها می‌شوند با قرار گرفتن در مجاورت نور شدید آفتاب مانند ذره بین عمل می‌کنند و با متمرکز کردن نور خورشید در یک نقطه کانونی، حرارت لازم برای آتش را ایجاد می‌کنند بنابراین از انداختن بطری شیشه‌ای در مراتع خودداری کنید.

شهرستان محلات از توابع استان مرکزی، ۱۸۵ هزار هکتار عرصه‌های ملی و طبیعی دارد که ۱۴ هزار هکتار آن مراتع غنی، ۴۵ هزار هکتار مراتع متوسط و بقیه مراتع فقیر است.

/ ‏۳۰۷۵۷۲۷۷