۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۵
کد خبرنگار: 866
کد خبر: 83360676
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۸ مگاوات کاهش بار برق مصرفی یزد از سوی صنایع ثبت شد

یزد – ایرنا - سخنگوی کاهش پیک بار برق یزد گفت: در روز رزمایش سراسری پیک بار انرژی الکتریکی که روز دوشنبه هفته جاری در ساعت ۱۵ در استان انجام شد با همکاری واحدهای صنعتی و تولیدی ۱۰۸ مگاوات کاهش بار برق مصرفی به ثبت رسید.

محمد فراتی روز چهارشنبه به ایرنا افزود: پیک غیر همزمان بخش توزیع دیروز (سه شنبه) در ساعت ۱۲ روز ۲۸ خرداد برابر ۸۷۸ مگاوات و پیک همزمان با شبکه سراسری در ساعت ۲۱ روز قبل از آن ۸۶۶ مگاوات بود.

وی افزود: پیک بار شبکه برق استان از ساعت ۱۲ تا ۱۶ با تلاش گسترده مجموعه مدیریت‌های برق و با همکاری تمام صنایع به خوبی مدیریت می‌شود.

سخنگوی کاهش پیک بار برق یزد با اشاره به افزایش دما در هفته نخست تیر ماه خاطرنشان کرد: با پیش بینی‌های هواشناسی، با افزایش بیشینه، کمینه دمای هوا نیز افزایش می یابد و در نتیجه تمرکز فعالیت‌ها با پیش بینی رشد بار و مصرف مشترکان بیشتر خواهد شد.

فراتی اظهار امیدواری کرد که با همکاری همه مشترکین استان به خصوص صنایع، بدون اعمال خاموشی، هفته گرم نخست تیر ماه را پشت سر بگذاریم.

مدیر دیسپاچینگ و فوریت‌های برق شرکت توزیع نیروی برق یزد، مدیریت بار مشترکان صنعتی و کشاورزی را بسیار مهم خواند و گفت: فعالیت‌های فرهنگ سازی در حوزه مشترکان خانگی و سایر مصارف توسط دفاتر مدیریت مصرف و روابط عمومی شدت می‌گیرد.

پیش از این مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان گفته بود که صنایع سال گذشته برای کاهش مصرف در ساعات پیک بار ۱۱ میلیارد تومان تشویقی گرفتند.

محمدحسین صباغ‌زادگان افزود: برق مصرفی سال ۹۷ نسبت به سال قبل از آن ۲۵ درصد و ۲ ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۷، به میزان ۱۵ درصد افزایش داشت که نشانه رونق قعالی ها در عرصه صنعت است.

سهمیه کاهش اوج بار مصرف برق استان در سال ۱۳۹۸ با ضوابط اجرایی برنامه‌های پاسخگویی بار در بخش‌های صنعت ۵۴.۷ درصد، کشاورزی ۲۲.۹، تجاری و اداری ۹.۷ درصد و مولدهای خود تأمین ۷.۲ مگاوات در نظر گرفته شده است.

افزایش متوسط یک درجه دمای هوا در فصل گرم سال، حدود ۵۰۰ تا ۸۰۰ مگاوات به بار سراسری شبکه برق می‌افزاید و این موضوع مدیریت بار در تابستان را دوچندان خواهد کرد.

استان یزد با یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت، بیش از ۶۶۰ هزار مشترک برق دارد.

هم اکنون ۸۱.۱ درصد مشترکان توزیع برق استان در بخش خانگی، ۱۳.۵ درصد در بخش تجاری، ۲.۳ درصد عمومی، ۱.۷ درصد صنعتی و ۱.۴ درصد کشاورزی هستند.

در فروش انرژی، بخش‌های صنعتی با ۵۲ درصد، کشاورزی با ۱۵ درصد، خانگی ۲۲ درصد، عمومی ۶ درصد و پنج درصد در بخش تجاری قرار گرفته است و در مجموع ۶۷ درصد فروش انرژی حوزه توزیع استان در تولید استفاده می‌شود.

۱۹۶۸/ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =