کارگاه آموزشی مداخلات کوتاه مدت در طلاق در عجب شیر برگزار شد

مراغه - ایرنا - کارگاه منطقه ای آموزشی «مداخلات کوتاه مدت در طلاق» ویژه شهرستان های آذرشهر، بناب، مراغه و ملکان و عجب شیر در عجب شیر برگزار شد.

به گزارش ایرنا، این همایش یک روزه با حضور بیش از ۵۰ نفر از کارشناسان اورژانس اجتماعی و کارشناسان پایگاه‌های اجتماعی و کارشناس رابط آسیب پنج شهرستان در عجب شیر برگزار شد.

هدف اصلی این کارگاه مرور دانسته‌ها، تبادل تجارب، ارتقای نگرش مثبت نسبت به مداخله پیشگیری از طلاق، همسویی روش کار مشاوران در پیشگیری از طلاق، پیشگیری از وقوع طلاق‌های غیر ضروری، آشنایی با مشکلات بعد از طلاق، بررسی مراحل فرایند طلاق و ارزیابی عوامل مؤثر بر موضوع طلاق بود.

فرماندار عجب شیر، افزایش آمار طلاق را یکی از آسیب‌های اجتماعی رو به رشد جامعه دانست و گفت: این آسیب اجتماعی منجر به مشکلات فراوانی در جامعه می‌شود.

عادل اصغرپور اظهار داشت: طلاق یکی از مهمترین آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شود که پیامدهای مخرب و عمیقی در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دارد و نه تنها برای فرد و خانواده بلکه برای جامعه نیز مشکل ساز است.

وی گفت: استفاده از ظرفیت‌های محلی و کارشناسان بهزیستی و مشاوره در این شهرستان برای کاهش پدیده طلاق مؤثر است.

وی گفت: در بحث آموزش پیشگیری و آگاه سازی جوانان برای جلوگیری از طلاق به صورت تک بعدی بر روی دختران متمرکز شده ایم و از مردان فاصله گرفته ایم که بهتر است برای آقایانی که در شرف ازدواج هستند هم آموزش پیشگیری برگزار شود.

وی افزود: باید بتوانیم مشکلات بعد از طلاق و آسیب‌هایی را که به فرزندان خانواده‌ها وارد می‌شود، تبیین کنیم.

۳۰۷۷/‌۷۴۸۵

برچسب‌ها