استاندار کرمانشاه به سرمایه‌گذاران قول «حمایت ویژه» داد

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه فضای کسب و کار استان را «مطلوب» توصیف کرد و به سرمایه‌گذاران در کرمانشاه قول داد که از سرمایه‌گذاری آنها به صورت ویژه حمایت کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در همایش «اقتصاد شهری و تالار مذاکرات سرمایه‌گذاری در شهر نیلوفری ایران» در هتل پارسیان افزود: کرمانشاه تا سال گذشته وضعیت خوبی در شاخص‌های فضای کسب و کار نداشت که بیشتر آن هم به ساختار اداری برمی‌گشت اما با تلاش‌های مستمر، این وضعیت اکنون مطلوب و قابل قبول است که البته باید خیلی بهتر شود.

بازوند اظهار کرد: رفع موانع کسب و کار و جذب سرمایه در دستور کار همه مدیران استان است.

به اعتقاد او، سرمایه‌گذاری جریانی سیال و به دنبال سود است و اگر کرمانشاه مشوق‌های لازم برای جذب آن را فراهم نکند، به سمت سایر استان‌ها خواهد رفت.

قول حمایت ویژه از سرمایه‌گذاران

بازوند گفت: سال گذشته ۹۴ میلیارد تومان برای کمک‌های فنی و اعتباری اختصاص دادیم و در تلاشیم که دست‌کم ۵۰ درصد بهره بانکی تسهیلات دریافتی سرمایه‌گذاران را هم پرداخت کنیم.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: ما به صورت ویژه از منافع سرمایه‌گذاران حمایت می‌کنیم زیرا سود و زیان آنها را سود و زیان همه ۲ میلیون شهروند استان می‌دانیم.

او مرز مشترک و طولانی با عراق، فعالیت گسترده در حوزه نفت و گاز، وجود سه پتروشیمی بزرگ، ۴۲۰۰ اثر تاریخی و کشاورزی حاصلخیز را از جمله امتیازهای استان برای سرمایه گذاران برشمرد و گفت: قول می‌دهیم که با تمام توان از سرمایه سرمایه‌گذاران استان حفاظت کنیم.

بازوند، ارزش معنوی سرمایه‌گذاری برای ایجاد اشتغال و توسعه را همانند زیارت خانه خدا دانست و گفت: از نظر ما سرمایه‌گذاران زائران خانه خدا هستند.

وی به سند اشتغال سال ۹۸ استان کرمانشاه هم اشاره و اضافه کرد: کاهش سه درصدی بیکاری استان در این سند پیش‌بینی شده که نیازمند حمایت سرمایه گذاران است و در این راستا از پیشنهادات آنان استقبال می‌کنیم.

اولویت گردشگری در همه طرح‌های استان

بازوند به تلاش برای توسعه بیشتر زیرساخت های جاده‌ای استان توسط شرکت‌های خصوصی هم اشاره کرد و گفت: احداث آزادراه بیستون به ایلام با اعتبار ۱,۵۰۰ میلیارد تومان در حال ساخت است و آزادراه همدان به بیستون هم با اعتبار ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی در مرحله اخذ مصوبه دولت است.

استاندار کرمانشاه با اشاره به برگزاری اجلاس جهانی گردشگری ۲۰۲۰ در استان کرمانشاه گفت: آماده میزبانی مطمئن از سرمایه‌گذاران در زمینه گردشگری هستیم.

بازوند عنوان کرد: همه مدیران استان موظف شده‌اند که طرح‌های دستگاه متبوع خود را با اولویت توسعه گردشگری اجرایی کنند به این معنی که مثلاً در گازرسانی به روستاها، روستاهای هدف گردشگری در اولویت باشند.

بازوند همایش امروز را در ادامه همایش «معرفی توانمندی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری کرمانشاه در هتل اسپیناس تهران در دی ۹۷» دانست و اظهار کرد: هفته آینده هم همایش سرمایه‌گذاری در حوزه آب و برق استان را خواهیم داشت.

تمجید از شهردار کرمانشاه

استاندار کرمانشاه همچنین با تمجید از عملکرد شهردار کرمانشاه عنوان کرد: از زمانی که دکتر طلوعی به شهرداری آمده است، شاهد ثبات مدیریتی و جهش در توسعه شهری بوده‌ایم.

۵۳ درصد از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه در مرکز آن زندگی می‌کنند.

۷۴۴۴/۸۰۶۶

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها