۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۲
کد خبرنگار: 2092
کد خبر: 83360606
۰ نفر

برچسب‌ها

کدپستی ای که هنوز به مقصد نرسیده است

شاهرود- ایرنا- برخی شهروندان شاهرودی از رشته دراز ارایه کدپستی در این شهر گلایه‌مندند، در حالی که طرح‌هایی در گذشته در این زمینه اجرا شده، همچنان این شهروندان هستند که باید با صرف زمان و هزینه، روندهای غلط را جبران کنند.

کدپستی یکی از نیازهای امروز بسیاری از مردم برای انجام تشریفات ثبت اسناد، نامه رسانی و دیگر موضوع‌های مختلف است.

یک شهروند شاهرودی در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: مردم برای انجام برخی امور اداری در دستگاه‌های اجرایی مجبور به ارائه کد پستی ۱۰ رقمی هستند و تنها مکان ارائه دهنده این شماره هم اداره پست است.

حسن حیدری با بیان اینکه برای انجام تشریفات انتقال سند مالکیت خانه مجبور به دریافت کد پستی شده است، ادامه داد: با مراجعه به اداره پست شاهرود و کمی هم در نوبت ایستادن با پرداخت ۲۴ هزار ریال این کد ۱۰ رقمی را دریافت کردم.

یک شهروند دیگر گفت: سال‌ها پیش طرحی برای نصب کد پستی در منازل در این شهر کلید خورد که به دلایل نامعلومی این امر بلاتکلیف باقی مانده است.

رحمان عرب افزود: داشتن کد پستی برای انجام امور اورژانسی هم ضروری است، گاهی که نیاز به اعزام آمبولانس پیش می‌آید، آدرس دهی در کوچه پس کوچه‌ها بسیار سخت است ولی با ارائه کد پستی دسترسی به محل تسریع می‌شود.

یکی دیگر از شهروندان شاهرودی هم گفت: مردم برای دریافت بسیاری از خدمات عمومی رایگان عوارض و مالیات پرداخت می‌کنند، ولی برای کوچک‌ترین خدمات عمومی مانند دریافت کد پستی مجبور به صرف وقت، رفت و آمد و پرداخت هزینه هستند.

فرزانه محمدی هم با بیان اینکه چند سال پیش قرار بود کد پستی خانه‌ها روی در منازل نصب شود، تاکید کرد: به علت نداشتن پلاک شهرداری و کد پستی بارها برای دریافت بسته‌های پستی به اداره پست شاهرود یا شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پستی رجوع کردم.

وی ادامه داد: بیشتر وقت‌ها بر روی بسته‌های پستی خود با عبارت «آدرس شما شناخته نشد» مواجه شده‌ام و بعد از آن بسته را از دفاتر پستی دریافت کردم.

یکی دیگر از شهروندان شاهرودی به خبرنگار ایرنا افزود: در زمانه‌ای که کارها به سوی دیجیتالی شدن رفته و در فضای اینترنت انجام می‌شود، مردم شاهرود باید برای دریافت کد پستی علاوه بر هزینه رفت و آمد و صرف وقت زیاد ۲۴ تا ۱۴۴ هزار ریال برای دریافت و یا ایجاد کد پستی پرداخت کنند.

اداره پست شاهرود برای ارائه کد پستی ۲۴ هزار ریال و ایجاد آن ۱۲۰ هزار ریال و نصب صندوق ۱۱۲ هزار ریال دریافت می‌کند.

یکی از بیشترین گلایه‌های مردم درست نبودن کدپستی هایی است که پیش از این به آنها ارائه شده است.

رضا نوری گفت: سال‌ها پیش یک کدپستی که توسط پست ارائه شده بود استفاده می‌کردم، به تازگی اعلام کرده‌اند این شماره درست نیست و باید برای دریافت شماره جدید به پست مراجعه شود.

وی افزود: کد پستی را به طور معمول پست ارائه می‌کند و اگر اشتباهی هم بوده باید از سوی پست جبران شود، اما آنها فقط در ازای دریافت هزینه کار می‌کنند.

وی گفت: چند سال پیش قرار بود با همکاری شهرداری و اداره پست، کد پستی خانه‌ها و ادارات بالای درِ آنها نصب شود اما تا کنون از اجرای آن خبری نشده است.

با وجود پیگیری خبرنگار ایرنا، مسؤولان اداره پست شاهرود از اظهار نظر در این باره خودداری کردند.

شهر شاهرود با ۱۶۰ هزار نفر جمعیت سه هزارو ۵۰۰ هکتار مساحت دارد.

۷۳۵۸/‏۶۱۶۷/۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها