جلوگیری از تسویه حساب شخصی، نخستین تعهد رئیس جدید دانشگاه مازندران

ساری – ایرنا – رییس جدید دانشگاه مازندران در مراسم معارفه اش که امروز چهارشنبه برگزار شد ، وعده داد که اجازه تسویه حساب شخصی در محیط دانشگاه به کسی نخواهد داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دانشگاه مازندران طی چند سال گذشته در چند مرحله با مشکلاتی در امور صنفی دانشجویی مانند کیفیت غذا و سلف سرویس مواجه بود که هر بار با طرح موضوع تسویه حساب شخصی فیصله می یافت.

در یک مرحله تصاویری در فضای مجازی پخش و ادعا شد که داخل غذای سرو شده برای دانشجویان حشره وجود دارد ولی بعداً با بررسی و توضیحات مسئولان دانشگاه و تهیه کنندگان غذا مشخص شد که فرد یا افرادی با هدف تسویه حساب شخصی اقدام به تهیه و پخش تصویر کردند در حال که غذای دانشگاه مشکلی نداشت.

این موضوع در عین حال یکی از مشکلات مدیریتی در سال های اخیر در دانشگاه مازندران بوده است که گاهی جنبه سیاسی نیز به خود می گرفت.

دکتر کوروش نوری که قرار است از امروز به صورت رسمی سکان ریاست دانشگاه مازندران را با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات به عنوان نوزدهمین رئیس در دست بگیرد، در مراسم معارفه اش در محل دانشگاه مازندران و در جمع دانشجویان گفت: هدف دانشگاه تربیت نیروی انسانی متعهد، ماهر و توانمند برای توسعه اقتصادی است و نباید در این محیط شاهد تنش های درونی باشیم.

وی با بیان اینکه زیبنده دانشگاه مازندران نیست که محفل تصفیه حساب های شخصی و یا گروهی و گروکشی جناحی باشد، افزود: از امروز متعهد می شوند که به دنبال هیچگونه به زیر کشیدن افراد نباشم و باید این موضوع سرلوحه کار تمامی کارکنان دانشگاه باشد.

نوذری گفت: انتقام گیری به هیچ وجه در هیچ زمینه توجیه پذیر برای فضای دانشگاه نیست و اید برای اساتید و دانشجویان محیطی آرام و توام با احترام ایجاد کنیم و این تعهد ما به دولت و دانشجویان و مردم است.

جست و جو در گذشته ممنوع

رییس دانشگاه مازندران با تاکید بر اینکه و نباید ملاک قضاوت در مورد افراد شرایط و رفتار گذشته آنها باشد، افزود: دانشگاه محیط علم آموزی است و نه جست و جو در گذشته و مچ گیری افراد.

وی افزود: تمامی نیروهای دانشگاه باید به دانشجو احترام بگذارند. باید همه بدانند بدون دانشجو دانشگاه با همه امکاناتش هیچ ارزشی ندارد.

رئیس دانشگاه مازندران آموزش و را مهم تر از پژوهش دانست و ادامه داد: متاسفانه در دهه های اخیر تمام هم و غم دانشگاه به جای تولید نیروی انسانی کارآمد و توانمند، ارائه تحقیقات علمی بوده است.

نوذری با اشاره به اینکه دانشگاه امروز از توسعه منابع انسانی و منابع اجتماعی غافل مانده است، افزود: باید تمامی اساتید و دانشگاه بر سر فصل‌های آموزشی خود بازنگری کنند.

جذب منابع انسانی بر اساس شاخص‌های کارایی

رئیس جدید دانشگاه مازندران با بیان اینکه جذب منابع انسانی در دانشکاه مازندران همانند بسیاری از دانشگاه‌ها بر اساس کارایی نبوده است، گفت: این مشکلی است که از گذشته به ما ارث رسید.

نوذری افزود: متاسفانه جذب نیروی انسانی دانشگاه مازندران بر اساس توانمندی و در چهارچوب منسجم تعریف شده انجام نشده است، اما من به دنبال تصفیه حساب با کسی نخواهم بود. قطع کردن سفره عده‌ای ما را فقط به گذشته می برد و در آنجا نگه می دارد.

وی با انتقاد از آنچه که جذب نیروهای ناکارآمد در دانشگاه نامید، بر ضرورت آموزش و به کارگیری آنان در جای مناسب تاکید کرد و گفت: راهکار البته بیرون کردن این نیروها نیست.

پیش از دکتر سید خلاق میرنیا با مدرک دکتری خاک شناسی از دانشگاه تربیت مدرس تهران به مدت ۱۰ سال در ۲ مقطع زمانی از سال ۷۷ تا ۸۴ و آخرین دوره در سالهای ۹۴ تا ۹۷ طولانی‌ترین دوره ریاست در دانشگاه مازندران را بر عهده داشت.

دکتر نوذری دوره کارشناسی را در دانشگاه کرمان و دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری را در دانشگاه صنعتی شریف به اتمام رساند و از سال ۱۳۷۸ به عنوان عضو هیئت علمی در گروه فیزیک دانشگاه مازندران مشغول به فعالیت بود.

نوذری که دانشگاه را از سرپرست تحویل گرفته است، پیش از این تجربه ۲ دوره معاونت اتاق پشتیبانی دانشگاه را نیز برعهده داشت.

دانشگاه مازندران بزرگ‌ترین موسسه دولتی آموزش عالی استان مازندران است که هم‌اکنون ۲۵۰ عضو هیئت علمی ،۱۸ استاد، ۴۸ دانشیار، ۱۳۸ استادیار و ۴۶ مربی در اختیار دارد.

۹۹۱۹/‏۱۶۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =