۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۵
کد خبرنگار: 1601
کد خبر: 83360569
۰ نفر
۱۰ درصد تصادفات درون شهری در کوچه های فرعی رخ می دهد

تهران-ایرنا- رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهورگفت: برابر تجزیه تحلیل آمارها حدود ۱۰ درصد تصادفات درون شهری در کوچه های فرعی رخ می دهد چرا که برخی رانندگان سرعت مجاز در معابر فرعی را رعایت نمی کنند.

به گزارش روز چهارشنبه پلیس راهور، سرهنگ نادر رحمانی افزود: از سوی دیگر عدم رعایت حق تقدم در تقاطعات فرعی نیز از عوامل مهم رخداد تصادفات رانندگی درون شهری در این معابر به حساب می آید.

وی ادامه داد: برابر آمارها در اردیبهشت ماه سال جاری ۴۷ درصد تصادفات درون شهری در معابر اصلی، ۱۷ درصد در بزرگراه ها، ۱۳ درصد در بلوارها و ۴ درصد در تقاطع ها رخ داده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: در کنار نقش ۱۰ درصدی معابر فرعی در رخداد تصادفات رانندگی درون شهری، ۵ درصد تصادفات این معابر در اردیبهشت ماه امسال در میادین و ۲ درصد در کوچه ها رخ داده است.

به گفته وی عابران پیاده همچنان در ۳۲ درصد تصادفات درون شهری نقش داشتند و واژگونی نیز شکل ۵۴ درصد تصادفات در درون شهرها طی اردیبهشت ماه بوده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور پیش از این گفت: ۶۵ درصد تصادفات جاده ای در محدوده ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می دهد.

سرهنگ رحمانی افزود: برابر تجزیه تحلیل آمارهای اردیبهشت‌ماه ۶۵ درصد تصادفات رانندگی در جاده‌های کشور در محدوده ۳۰ کیلومتری شهرها رخ داده است و ۳۵ درصد بعد از ۳۰ کیلومتری اتفاق افتاده است.

وی افزود: عجله و شتاب برای رسیدن به مقصد، خستگی و خواب آلودگی در نزدیکی شهرها، ناکافی بودن نور در این محدوده‌ها و عدم رفع مشکلات ایمنی تردد مهمترین علت رخداد تصادفات رانندگی در این محدوده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا تصریح کرد: برابر آمارها ۶۲ درصد تصادفات جاده‌ای در راه‌های اصلی، ۲۵ درصد در راههای فرعی و ۱۳ درصد در راه های روستایی رخ می دهد.

وی اضافه کرد: در اردیبهشت ماه امسال ۳۶ درصد از کل تصادفات از شکل واژگونی بوده است. از سوی دیگر ٩.٢ درصد از تصادفات نیز مربوط به عابران پیاده بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =