۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۰
کد خبرنگار: 1257
کد خبر: 83360557
۰ نفر

برچسب‌ها

سلامت یک میلیون و ۴۱۰ هزار نوآموز در کشور سنجش می‌شود

تهران-ایرنا-رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: یک میلیون و ۴۱۰ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ مورد سنجش سلامت قرار می گیرند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مجید قدمی روز چهارشنبه در آئین افتتاح طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در پایگاه سنجش شهدای منطقه پنج تهران اظهار داشت: این نوآموزان در طول سه ماه در ۲ هزار و ۲۰۰ پایگاه، سنجش می‌شوند.
وی گفت: در پایگاه‌های سنجش سلامت، ۲۰ هزار نیروی انسانی خدمت رسانی می‌کنند.
قدمی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۰ درصد خانواده‌ها برای سنجش فرزندانشان اقدام نکردند، افزود: این در صورتی بود که پایگاه‌ها فعال بودند و از خانواده‌ها درخواست می‌کنیم که در پایگاه‌های سنجش به موقع حضور پیدا کنند تا این روند به طور کامل انجام شود.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی طرح سنجش را یک طرح پیشرفته عنوان کرد و گفت: سال گذشته ۸۳ هزار دانش آموز دیرآموز شناسایی شدند که این دانش آموزان ۱۵ نمره پایین‌تر از سایر دانش آموزان هستند.
قدمی با اشاره به شناسایی دقیق مشکلات نوآموزان بدو ورود به دبستان در پایگاه‌های سنجش تاکید کرد: باید نحوه اطلاع دادن مشکلات نوآموزان به والدین آنان توسط مسئولان پایگاه‌ها مناسب باشد.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران نیز در این آئین گفت: امسال یکصد و ۴ هزار نوآموز در ۴۸ پایگاه اولیه و ۲پ ای گاه تخصصی مورد سنجش قرار خواهند گرفت.
شهناز کریمی گفت: سال گذشته یکصد و ۳ هزار نوآموز مورد سنجش قرار گرفتند.
وی، هدف از طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان را در راستای عدالت آموزشی و جای دهی مناسب دانش آموزان در نظام آموزشی با توجه به تفاوت‌های فردی عنوان کرد.
کریمی افزود: این طرح از امروز تا پایان شهریورماه اجرا می‌شود.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران اظهارداشت: طرح سنجش سلامت نوآموزان پیش دبستان نیز پس از پایان سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان با هدف مداخله زود بهنگام و جای دهی مناسب دانش آموزان آغاز می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این آئین گفت: این طرح در راستای عدالت آموزشی و شناسایی دانش آموزان نیاز به خدمات ویژه به صورت ملی با همکاری وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی اجرا می‌شود.
عبدالرضا فولادوند گفت: آموزش به تنهایی کافی نیست و نیازمند بسترسازی است.
وی افزود: یکی از نیازهای ویژه دانش آموزان بدو ورود به دبستان شناسایی و ارزیابی ویژگی‌های آنان است.
فولادوند اظهارداشت: در تلاشیم با اجرای طرح سنجش سلامت و شناسایی دانش آموزان با نیازهای ویژه در راستای فرهنگسازی برای بهره مندی آنان از خدمات آموزشی گام برداریم.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تاکید برحضور به موقع نوآموزان و والدین آنان برای انجام سنجش سلامت ابراز امیدواری کرد: این طرح تا شهریور به پایان برسد.
به گزارش ایرنا، نوآموزان بدو ورود به دبستان در پایگاه‌های سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی از لحاظ بینایی، شنوایی، سلامت دهان و دندان، سلامت جسمانی، قد، وزن، توده بدنی، هوش و آمادگی تحصیلی مورد سنجش قرار می‌گیرند و براساس نتیجه به مدارس عادی، تلفیقی و استثنایی معرفی می‌شوند.
هزینه سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان ۳۰ هزار تومان است و برای افرادی که شرایط مالی مناسبی ندارند به صورت نیم بها یا رایگان انجام خواهد شد.
تهرام/۷۲۴۵//‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =