شیطنت های آمریکا دامن خودش را خواهد گرفت

ارومیه- ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعزام یکهزار نیروی نظامی آمریکایی به منطقه، گفت: شیطنت های آمریکا دامن خود او را خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، شهروز برزگر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه آمریکا نگران امنیت نیروهای خود در منطقه است، اظهار داشت: به هر حال تامین امنیت نیروهایی که در چند هزار کیلومتری آمریکا مستقر شده اند، راحت نیست.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افزایش نیروهای نظامی آمریکایی در منطقه به ضرر این کشور خواهد بود، اظهار داشت: این نیروها هرچقدر در تیررس ما قرار گیرند به ضرر خودشان است.

وی اعزام نیروی نظامی آمریکایی به منطقه را تحمیل هزینه به این کشور عنوان کرد و افزود: به نظر می رسد این طرح آمریکایی ها مخالفان زیادی در داخل این کشور دارد.

برزگر با بیان اینکه آمریکا به دنبال توهم یکه تازی در جهان است، گفت: آمریکا از ایجاد یک اتحاد قوی با حضور چین و روسیه در خاورمیانه در هراس است.

وی اضافه کرد: آمریکا و تمامی متحدانش باید بداند که تصمیم گیر اصلی در منطقه باید خود کشورهای منطقه باشند.

ادعای واهی ترامپ مبنی بر دست داشتن ایران در حادثه حمله خرابکارانه ۲ فروند نفتکش در دریای عمان در حالی مطرح می‌شود که بسیاری از مقامات و شخصیت‌های خارجی اتهامات مطرح شده در این خصوص علیه ایران را زیر سوال برده‌اند.

در همین پیوند؛ وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا دیروز (دوشنبه) در لوکزامبورگ از ادعای آمریکا مبنی بر دست داشتن ایران در حمله به دو نفتکش در دریای عمان قانع نشده و خواستار تحقیقات مستقل سازمان ملل در ارتباط با این مساله شدند.

بسیاری از تحلیلگران وکارشناسان سیاسی و نظامی امکان دخالت نظامیان آمریکایی، سعودی و صهیونیستی را در این حادثه منتفی ندانسته و عنوان می‌کنند که این کشورها برای تشدید اوضاع و بهره برداری از آن، انگیزه لازم را دارند.

۳۲۱۴/‏۳۰۷۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =