۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۶
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83360519
۰ نفر

برچسب‌ها

«پلاتینی» از بازداشت موقت آزاد شد

تهران- ایرنا- براساس گزارش گالف نیوز، «میشل پلاتینی» رئیس اسبق و محروم شده اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) که روز گذشته به اتهام مداخله در اعطای حق میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر، بازداشت شده بود، امروز آزاد شد.

اسطوره فوتبال فرانسه که از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۵ ریاست یوفا را بر عهده داشت روز گذشته توسط پلیس مبارزه با فساد فرانسه و به اتهام فساد و ارتشاء در جریان رأی گیری سال ۲۰۱۰ و اعطای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به کشور ثروتمند و نفت خاورمیانه ای، بازداشت شد.

البته کاپیتان اسبق تیم ملی فرانسه انجام هر گونه فعالیت خلاف قانون را تکذیب کرد و اظهارات وکلای وی حاکی از «ناشناخته» بودن حقایق موجود در پرونده برای موکلشان بوده است.

مرد فرانسوی پس از خروج از بازداشت موقت به خبرنگاران گفت: در حالی که باید برای ادای پاره ای توضیحات به اینجا می‌آمدم اما بلافاصله بازداشت شدم؛ این موضوع دردناک است.

وی با تاکید بر طولانی بودن بازجویی ادامه داد: موضوع اصلی پرسش ها یورو ۲۰۱۶، جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و فیفا بود. من همیشه در مورد این موضوع آرامش داشتم زیرا تمام این جریانات برای من بیگانه و نا آشنا است.

پلاتینی در سال ۲۰۱۴ اذعان داشت که وی چند روز پیش از رأی دادن به نفع قطر، با «محمد بن همام» مقام فوتبالی اسبق آسیا و رسوا شده آسیایی ملاقات مخفیانه ای داشته است. بن همام پس از برملا شدن اسنادی توسط روزنامه ساندی تایمز، مادام العمر از فعالیت فوتبالی محروم شد.

مرد ۶۳ ساله فرانسوی پس از اینکه با محرومیتی ۶ ساله از کلیه فعالیت‌های فوتبالی منع شد در سال ۲۰۱۵ از سمت خود در یوفا کناره گیری کرد. محرومیتی که بعدها و پس از ارجاع پرونده به دادگاه حکمیت ورزشی (کاس) به چهار سال کاهش یافت.

پلاتینی متهم است که در سال ۲۰۱۱ مبلغ ۲ میلیون فرانک سوئیس (یک میلیون و ۳۰۰ هزار پوند) را به طور غیر موجه از «سپ بلاتر» رئیس ۷۹ ساله وقت فیفا دریافت کرده است. بلاتر هم به دنبال این ماجرا با محرومیت روبرو شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =