۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۳
کد خبرنگار: 981
کد خبر: 83360515
۰ نفر

برچسب‌ها

مادر شهیدان زال‌بیگی به فرزندان شهیدش پیوست

قزوین - ایرنا - مرحومه کبری زال‌بیگی مادر شهیدان عبدالله و علی زال‌بیگی و جانباز نصرالله زال‌بیگی به فرزندان شهیدش پیوست.

به گزارش روابط عمومی بنیاد شهید و امو ایثارگران قزوین، پیکر مطهر این مادر شهیدان، فردا پنج‌شنبه، سی‌ام خرداد ماه ساعت ۱۰ صبح از امامزاده حسین (ع) تشییع و در مزار والدین شاهد همجوار گلزار شهدای شهر قزوین به خاک سپرده می‌شود.

شهید عبدالله زال‌بیگی، نهم مهر ۱۳۴۵، در شهر تهران به دنیا آمد و تا دوم متوسطه درس خواند.
این شهید بزرگوار از سوی بسیج در جبهه حضور یافت و بیست و دوم اسفند ۱۳۶۲، در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به شکم شهید شد و مزارش در گلزار شهدای شهر قزوین قرار دارد.
در بخشی از وصیت‌نامه شهید عبدالله زال‌بیگی آمده است: «به عنوان آخرین وصایایم به شما پدر و مادر خوبم عرض می‏‌کنم: همان طور که در رفتن من به جبهه - به خاطر رضای خداوند- مخالفت نکردید، در شهادت من هم گریه و زاری نکنید و خوشحال باشید که مرگ فرزندتان شهادت بوده و راهش، راهی جز رضای خداوند نبوده است».
همچنین برادرش شهید علی زال‌بیگی، بیست و چهارم اسفند ۱۳۴۹ در شمیرانات شهر تهران به دنیا آمد و تا اول متوسطه درس خواند.
این شهید بزرگوار از سوی بسیج در جبهه حضور یافت و دوازدهم اسفند ۱۳۶۵، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سینه و پا به درجه رفیه شهادت نائل شد و مزارش در گلزار شهدای شهر قزوین قرار دارد.
در بخشی از وصیت‌نامه شهید علی زال‌بیگی آمده است: «سخنم با پدر، مادر و برادرانم این است که راه امام عزیز و شهدا را همان گونه که از اول پیروی کردید، ادامه دهید که به حق تنها راه سعادت همین راه است».

استان قزوین سه هزار شهید تقدیم نظام اسلامی کرده است.

۶۰۱۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =