مسابقات زورخانه ای اکو در کیش برگزار می شود

تهران - ایرنا - طبق توافق صورت گرفته بین موسسه فرهنگی اکو و فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی (IZSF)، نخستین دوره از مسابقات زورخانه ای و کشتی پهلوانی اکو تابستان امسال کیش برگزار می شود.

امروز (چهارشنبه) در جلسه ای که با حضور «محمدمهدی مظاهری» رییس سازمان فرهنگی اکو و «محسن مهرعلیزاده» رییس فدراسیون بین المللی ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی (IZSF) برگزار شد، در راستای تقویت و ارتقای همکاری و مشارکت نزدیک بین مردم منطقه و با توجه به ظرفیت بسیار بالای ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی به عنوان میراث مشترک فرهنگی و اجتماعی در میان کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی ECO طرفین ضمن موافقت برای عقد تفاهم نامه همکاری برای برگزاری نخستین دوره از مسابقات زورخانه ای و کشتی پهلوانی اکو در کیش به توافق رسیدند.

سازمان همکاری های اقتصادی (ECO)، یک سازمان منطقه‌ای است که در سال ۱۹۸۵ توسط دولت های ایران، پاکستان و ترکیه به منظور توسعه همکاری های اقتصادی، فنی و فرهنگی میان کشورهای عضو تاسیس شد. در سال ۱۹۹۲ سازمان اکو گسترش یافت و هفت عضو جدید از جمله جمهوری اسلامی افغانستان، جمهوری آذربایجان، جمهوری قزاقستان، جمهوری قرقیزستان، جمهوری تاجیکستان، ترکمنستان و جمهوری ازبکستان به آن اضافه شدند. در سال ۱۹۹۵ با رویکرد «تحکیم قرابت‌های فرهنگی، پیوندهای معنوی و روابط دوستانه میان ملت‌های کشورهای عضو از طریق روش‌های اجتماعی و فرهنگی بصورت تئوری و عملی» سازمان فرهنگی اکو ایجاد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =