اجرای ۲۰۰ برنامه برای هفته مبارزه با مواد مخدر  استان مرکزی تدارک شد

اراک - ایرنا - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی گفت: اجرای بیش ۲۰۰ عنوان برنامه ورزشی، فرهنگی و اجتماعی در هفته مبارزه با مواد مخدر برای این استان تدارک شد.

به گزارش ایرنا، «احمد ملک حسینی» روز پنجشنبه در جمع اصحاب رسانه در اراک افزود: برپایی نمایشگاه دایم و سیار پیشگیری از اعتیاد، تجلیل از دستگاه های فرهنگی دخیل در امر مبارزه با موادمخدر و خانواده های معظم شهدای این حوزه، اجرای مسابقه های فرهنگی و ورزشی و اجرای همایش مشترک با اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی با هدف ارایه آموزش های پیشگیری از اعتیاد ۷۰۰ نفر از فرهنگیان استان بخشی از این برنامه ها است.

وی اظهار داشت: اجرای تئاتر خیابانی با موضوع اعتیاد، بازدید از مراکز درمان و نگهداری معتادان، پذیرش رایگان معتادان در مراکز درمانی و نگهداری معتادان، پرواز بادبادک ها و برپایی نمایشگاه های سیار و ثابت پیشگیری از اعتیاد در پارک های بزرگ استان بخش دیگری از برنامه های این هفته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی افزود: برگزاری مسابقه فوتسال بهبود یافتگان، برگزاری کارگاه های آموزشی ترک اعتیاد، برپایی ایستگاه های نقاشی کودکان و نوجوانان با همکاری کانون پرورش فکری، ویژه برنامه هایی در مهدهای کودک و غربالگری معتادان نیز بخش دیگری از برنامه های این هفته در استان مرکزی است.

ملک حسینی اضافه کرد: افزایش آگاهی و ایجاد حساسیت در جامعه از مهمترین اهداف اجرای برنامه های این هفته در استان است.

وی ادامه‌داد: بهره گیری از ظرفیت های سمن ها و تشکل های مردمی محور فعالیت ستاد مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی است و در این راستان تا کنون ۱۲۳ سمن در استان سازماندهی شده است.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی اظهار داشت: یک هزار و ۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر امسال در نقاط مختلف این استان کشف شد که نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است.

ملک حسینی اضافه کرد: ۶ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مخدر نیز پارسال در استان مرکزی کشف و ضبط شد که در این فرآیند بیش از ۱۳ هزار نفر دستگیر شدند.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی اظهار داشت: مجموعه اقدامات و فعالیت های این شورا در پنج حوزه، درمان، حمایت های اجتماعی، مقابله با عرضه، فرهنگی و پیشگیری، توسعه سازمان های مردم نهاد و حوزه حقوقی است که برای هر یک از این اقدامات برنامه های مدونی تدوین می شود.

جمهوری اسلامی ایران با تقدیم سه هزار و ۷۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز پرچمدار مبارزه با مواد مخدر است و از این تعداد ۱۸ شهید و ۱۲ جانباز مربوط به استان مرکزی است.

از ۳۱ خرداد تا هفتم تیرماه به عنوان هفته مبارزه با موادمخدر نامگذاری شده است.

۳۰۱۷/‏۶۰۱۳/‏