برانکو: با پرسپولیس تا فینال رسیدم اما با الاهلی قهرمان می‌شوم

تهران- ایرنا- «برانکو ایوانکوویچ» سرمربی تازه وارد الاهلی عربستان در تازه ترین مصاحبه خود ضمن انگیزه بخش خواندن تداوم حضورش در لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: پیش تر با پرسپولیس به فینال رسیدیم اما برنده نشدیم اما با الاهلی این فرصت وجود دارد که برنده جام شویم.

تارنمای jutarnji کرواسی در مصاحبه با «برانکو ایوانکوویچ» از دلایل مرد کروات برای «جدایی» از پرسپولیس پرده برداشت. پیش از آغاز این مصاحبه می‌خوانیم: او (برانکو) به تازگی یعنی شب گذشته شغل جدیدی برای خود دست و پا کرد؛ فصل آینده او هدایت الاهلی عربستان را بر عهده خواهد داشت؛ سناریویی ایرانی برانکو سرانجام به آخر رسید اما پرسپولیس همواره خاطره ای شگفت انگیز و موفقیت آمیز در ذهن او باقی خواهد ماند.

برانکو مصاحبه خود را با این جملات آغاز کرد: خیلی زود به عربستان می روم؛ تا آخر ماه آنجا خواهم بود همانطور که گفتید داستان من با ایران تمام شده است.

برانکو در ادامه در حالی که کمی بغض در لحن صدایش حس می شد، افزود: من چهار سال در پرسپولیس بودم و با هم ۶ قهرمانی به دست آوردیم؛ سه بار لیگ را فتح کردیم و به فینال لیگ قهرمانان رسیدیم؛ پیش از پرسپولیس با ایران آشنا بودم و پس از پرسپولیس نزدیکی من با این کشور، مردمان، شهرها و هوادارانش بیشتر شد؛ ایران همیشه در قلب من جا دارد و بی شک جدایی کار آسانی نبود؛ مدتی روی این موضوع فکر کردم و سرانجام تصمیم به جدایی گرفتم.

مرد کروات در خصوص طلبش از پرسپولیس ادامه داد: فکر نمی‌کنم این موضوع مساله خاصی باشد؛ مربی ها و بازیکنان امروزه از چتر حمایتی خوبی برخوردارند و همیشه نمونه هایی می توان یافت که مسائل مالی به طریقی حل شده است؛ تنها باید صبور باشید؛ اطمینان دارم مشکلی در کار نخواهد بود.

- پیش تر «اسلاون بلیچ» و «زوران مامیچ» به عنوان سرمربی های کروات در عربستان حضور داشتند اما زیاد دوام نیاوردند و با یک یا ۲ شکست بلیت یکطرفه برای آنان خریداری شد؛ چه نظری در این خصوص دارید؟

این موضوع درست است؛ البته تنها محدود به خاورمیانه نیست؛ شما دیدید که بایرن مونیخ چقدر به همکاری با «کارلو آنجلوتی» ادامه داد یا «نیکو کواچ» باید برای ادامه فعالیتش، اعتماد بایرن را جلب می کرد؛ موضوع به همین راحتی است زمانی که درگیر شغلی همچون مربیگری است باید با زندگی کردن با چنین استرس ها و فشارهایی خو بگیرید چرا که غیر از این کاری نمی توان کرد.

- آیا فکر نمی کنید این استرس کافی است؛ یا اینکه شما دیگر آن برانکوی جوان نیستید و این فشارها را مثل سابق نمی‌توانید تاب بیاورید؟

از به چالش افتادن خسته نشده ام؛ همینطور از کار کردن؛ من عاشق شغلم و پرورش دادن بازیکنان جوان هستم؛ اینکه رشد و پیشرفت آنان را هر روز تماشا کنم؛ در واقع این کار بیشتر از بازی کردن مرا جذب می کند؛ مثل همیشه انگیزه دارم و به برنامه های زیادی برای الاهلی در نظر گرفته ام. الاهلی تیمی بلند پرواز است و همیشه برای اهدافش مبارزه می‌کند؛ هدف بردن تمام بازی ها و مثل همیشه کسب جام است؛ معتقدم در این تیم موفق خواهم شد.

- برانکو ایوانکوویچ تا اینجای کار در سه کشور کرواسی، چین و ایران موفق به کسب قهرمانی شده است؛ این موضوع تا چه اندازه به کسب جام در چهارمین کشور کمک می کند؟

همان طور که گفتم کسب جام هدف نهایی است؛ علاوه بر این، ما در یک هشتم لیگ قهرمانان باید به مصاف الهلال برویم و مطمئنم نبرد عربستانی فوق العاده ای در پیش است؛ باور دارم که پیروز یم شویم و به مراحل بالاتر لیگ قهرمانان صعود می‌کنیم؛ برای این چالش لحظه شماری می‌کنم.

- نکته جالب این است که برانکو به همراه پرسپولیس در مرحله گروهی با الاهلی رقابت کرد؛ در بازی رفت ۲ بر صفر قرمزها بردند و در برگشت الاهلی بود که با دست پر به خانه رفت با این وجود ایرانی ها حذف شدند اما برانکو همچنان این فرصت را دارد تا در تورنمنت بماند و این انگیزه ای مضاعف برای مرد کروات است.

وی در واکنش به این موضوع تاکید کرد: در پرسپولیس به فینال رسیدیم اما برنده نشدیم اما معتقدم فرصت برای بردن جام با الاهلی وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =