۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۰
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83360486
۰ نفر

برچسب‌ها

محیط‌های علمی، نقش مهمی در ارتقای فرهنگی جامعه دارند

یزد - ایرنا - فرماندار اردکان توسعه دانشگاه اردکان را فرصتی برای استفاده بیش‌تر از نظرات نخبگان و تبدیل شهرستان به نمادی موفق از تلفیق علم و صنعت دانست و گفت: محیط‌های علمی نقش بی‌بدیلی در ارتقای سطح فرهنگی جامعه دارند.

‌بهروز شهابی زاد روز چهارشنبه در نشستی با رئیس، معاونان و اعضای هیئت علمی دانشگاه این شهرستان بر استفاده از ظرفیت علمی و پژوهشی دانشگاه اردکان در حل مسائل و مشکلات تأکید و خواستار ارائه طرح‌ها و پایان‌نامه‌های دانشجویی در این زمینه شد.

وی با اشاره به رشد صنعتی شهرستان بر لزوم پیوند صنعت و دانشگاه تأکید کرد و افزود: دانشگاه اردکان با کادر مدیریتی و علمی مناسب می‌تواند پاسخ‌گوی نیازهای علمی صنایع و کارخانجات مستقر در شهرستان باشد.

فرماندار اردکان عدم استفاده از نظرات کارشناسی و نتایج مطالعات علمی از سوی مدیران را یکی از علل اصلی برخی ناکارآمدی‌ها عنوان و تصریح کرد: در شهرستان اردکان باید این روند اصلاح شود و نظرات و تجربیات علمی در فرآیندهای مختلف مورد توجه و استناد قرار گیرد.

شهابی‌زاد سابقه تاریخی، فرهنگی و علمی اردکان را مایه افتخار دانست و گفت: دانشگاه اردکان می‌تواند برند و نشانه علمی و پژوهشی شهرستان و سرآمد در استان باشد.

وی توسعه دانشگاه اردکان را فرصتی برای استفاده بیش‌تر از نظرات نخبگان و تبدیل شهرستان به نمادی موفق از تلفیق علم و صنعت دانست و گفت: محیط‌های علمی نقش بی‌بدیلی در ارتقای سطح فرهنگی جامعه دارند.

این مسئول با ابراز تأسف از این‌که اقدامات پژوهشی در جوامع کوچک مورد مقاومت واقع می‌شود؛ افزود: استفاده از نظرات دانشگاهی، تبعات ناشی از اجرای پروژه‌ها را کاهش داده و باعث اجرای موفق‌تر آن‌ها می‌شود.

وی تدوین سند راهبردی ۲۰ ساله برای دانشگاه اردکان را اقدامی قابل‌ستایش از سوی رئیس دانشگاه اردکان دانست و گفت: حرکت بر مبنای کار علمی و پژوهشی، رسیدن به هدف را تسهیل و انحراف از مسیر را به حداقل می‌رساند.

فرماندار اردکان درادامه بر استفاده از ظرفیت علمی و پژوهشی دانشگاه اردکان در حل مسائل و مشکلات شهرستان تأکید و خواستار ارائه طرح‌ها و پایان‌نامه‌های دانشجویی در این زمینه شد.
شهابی زاد با اشاره به رشد صنعتی شهرستان بر لزوم پیوند صنعت و دانشگاه تأکید کرد و افزود: دانشگاه اردکان با کادر مدیریتی و علمی مناسب می‌تواند پاسخ‌گوی نیازهای علمی صنایع و کارخانجات مستقر در شهرستان باشد.
وی عدم استفاده از نظرات کارشناسی و نتایج مطالعات علمی از سوی مدیران را یکی از علل اصلی برخی ناکارآمدی‌ها عنوان کرد و افزود: در شهرستان اردکان باید این روند اصلاح شود و نظرات و تجربیات علمی در فرآیندهای مختلف مورد توجه و استناد قرار گیرد.
وی توسعه دانشگاه اردکان را فرصتی برای استفاده بیش‌تر از نظرات نخبگان و تبدیل شهرستان به نمادی موفق از تلفیق علم و صنعت دانست و گفت: محیط‌های علمی نقش بی‌بدیلی در ارتقای سطح فرهنگی جامعه دارند.

فاطمه بهجتی رییس دانشگاه اردکان نیز ضمن تبریک به فرماندار اردکان به علت قبول مسولیت سنگین فرمانداری شهرستان گفت: سند تحول دانشگاه اردکان آماده و تصویب شده است. طبق این سند و چشم انداز، برنامه های دانشگاه اردکان برای آینده مشخص و مدون میباشد. دکتر بهجتی در ادامه افزود دانشگاه اردکان آمادگی هر گونه همکاری علمی و پژوهشی با تمام ادارات شهرستان اردکان را دارد.‌

در ابتدای این نشست، رئیس و اساتید دانشگاه اردکان گزارشی از وضعیت فعلی، کمبودها و برنامه‌ها ارائه و آمادگی دانشگاه اردکان را برای تعاملات علمی و فرهنگی با مجموعه مدیریتی شهرستان اعلام کردند.

دانشگاه اردکان در حال حاضر دارای ۲۵۰۰ دانشجو؛ ۲۹ رشته کارشناسی ارشد، ۲۰ رشته کارشناسی و ۲ رشته کاردانی است.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۴/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =