۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۶
کد خبرنگار: 1620
کد خبر: 83360475
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات اجرایی بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی ساوه با حضور وزیر بهداشت آغاز می شود

ساوه - ایرنا - نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، گفت: عملیات اجرایی ساخت بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی این شهر پنجشنبه ۳۰ خرداد با حضور وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی در ساوه آغاز می شود.

«محمد رضا منصوری» روز چهارشنبه به ایرنا، گفت: افزایش جمعیت شهرستان ساوه در سال‌های اخیر و روند مهاجرپذیری سبب شد که فضاهای موجود درمانی پاسخگوی نیازها نباشد و ساخت بیمارستان جدید که از مطالبات عمومی مردم این شهرستان در سال‌های اخیر در دستور کار قرار گیرد.

وی گفت: این بیمارستان علاوه بر کارکردهای درمانی و وجود بخش‌های مختلف پزشکی، می‌تواند در زمینه آموزشی و تبدیل دانشکده علوم پزشکی ساوه به دانشگاه نیز مؤثر باشد.

وی یادآور شد: با توجه به محدودیت منابع مالی و تصمیم مشترک دولت و مجلس برای اجرا نشدن طرح‌های جدید عمرانی در سال جاری، اما با رایزنی‌های به عمل آمده و تلاش مسئولان استانی و شهرستان از سوی دولت با ساخت این بیمارستان موافقت شد و از محل اعتبارات ملی برای آن ردیف در نظر گرفته شد.

وی گفت: وزیر بهداشت در ادامه به شهرستان زرندیه سفر خواهد کرد و بیمارستان امام رضا (ع) در شهر مامونیه و درمانگاه تخصصی شهر پرندک را بهره برداری کرد.

منصوری گفت: بازدید از درمانگاه‌های ساخته شده در ساوه و زرندیه از دیگر برنامه‌های سفر سعید نمکی است.

شهرستان‌های ساوه و زرندیه در شرق استان مرکزی و با فاصله ۴۰ کیلومتری از هم در مجموع افزون بر ۳۶۰ هزار نفر جمعیت را در خود جای داده‌اند و از کانون‌های صنعتی و تولیدی محسوب می‌شوند.

/ ‏۳۰۷۵/‏۶۵۳۹

برچسب‌ها