۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۶
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 83360440
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره تئاتر خیابانی استان مرکزی ارسال شد

خمین - ایرنا - دبیر نخستین جشنواره تئاتر خیابانی استان مرکزی گفت: ۵۰ اثر از شهرهای مختلف استان برای شرکت در این جشنواره به دبیرخانه ارسال شده است.

«وحید رفیعی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: نخستین جشنواره تئاتر خیابانی استان مرکزی از چهارم تا ششم تیرماه سال جاری در شهرهای دلیجان و نراق و چهار روستای شهرستان دلیجان برگزار می شود.

وی ادامه داد: پس از بازبینی آثار دریافتی ۱۰ اثر برگزیده برای اجرا در جشنواره انتخاب می شوند.

دبیر نخستین جشنواره تئاتر خیابانی استان مرکزی اظهار داشت: این جشنواره در موضوعات افزایش نشاط اجتماعی، کاهش آسیب های اجتماعی، کاهش آلودگی هوا، حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید، ایثار و شهادت، حقوق شهروندی و مدیریت پسماند برگزار می شود.

رفیعی با بیان اینکه سه داور از چهره های شناخته شده تئاتر خیابانی کشور آثار را داوری می کنند، گفت: «مهدی محمدی» از خمین، «مرتضی هاشمی» از دلیجان و «افشین عبدالهی» از ساوه داوری آثار را در دستور کار دارند.

وی افزود: برترین های بخش های بازیگری، نویسندگی، کارگردانی و طراحی و ایده پردازی از آثار برگزیده انتخاب و تندیس جشنواره را دریافت می کنند.

دبیر نخستین جشنواره تئاتر خیابانی استان مرکزی ادامه داد: یک اثر برگزیده هیات داوران به جشنواره بین المللی مریوان پیشنهاد می شود و اثر منتخب دیگری نیز در بخش جنبی اجرا می شود.

رفیعی، با اشاره به تعامل دستگاه های متولی برگزاری این جشنواره، یادآور شد: گروه های نمایشی شرکت کننده در جشنواره کمک هزینه رفت و آمد و اجرای نمایش دریافت می کنند.

وی برگزاری این جشنواره را بزرگترین رویداد فرهنگی وهنری استان مرکزی و شهرستان دلیجان بیان کرد و گفت: برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی در این استان غبار فراموشی به خود گرفته بود و امید است جشنواره در سالهای بعد در گستره منطقه ای و کشوری برگزار شود.

یک هزار و ۲۰۰ هنرمند نمایش در ۲۰ گروه تخصصی در استان مرکزی فعالیت می کنند.

۹۹۳۰/‏۳۰۷۵

برچسب‌ها