رشته هتلداری در هنرستان های کاردانش هرمزگان آموزش داده می شود

بندرعباس- ایرنا- معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: رشته مهارتی هتلداری و گردشگری در سال تحصیلی جدید (۹۸-۹۹) در هنرستان های کاردانش این استان آموزش داده می شود.

محمد قویدل روز چهارشنبه در آیین امضای تفاهم نامه همکاری با جامعه هتلداران هرمزگان که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان در راستای توسعه رشته هتلداری انجام شد، افزود: رشته هتلداری در یک هنرستان پسرانه و یک هنرستان دخترانه کاردانش ناحیه یک و دو بندرعباس از مهرماه ۹۸ فعالیت خود را آغاز می کند.
وی ابراز داشت: امضای این تفاهم نامه بین آموزش و پرورش با جامعه هتلداران استان هرمزگان، در راستای توسعه رشته هتلداری و گردشگری در هنرستان های کاردانش است.
این مسوول اظهارداشت: بر اساس این تفاهم نامه جامعه هتلداران موظف به تامین نیروی انسانی متخصص جهت آموزش در هنرستان مجری براساس سر فصل های مصوب آموزشی شده و همچنین فراهم نمودن بازدید از هتل ها و بازدید از مراکز گردشگری و زمینه انجام دوره های کارورزی هنرجویان در حال تحصیل خواهد بود.
قویدل ادامه داد: این تفاهم نامه به مدت سه سال اعتبار دارد و پس از اتمام با توافق طرفین قابل تمدید است.
وی با اشاره به توسعه صنعت گردشگری در استان هرمزگان اظهار کرد: مطالعات جهانی نشان می دهد یکی از مشاغلی که در کانون توجه اقتصادهای روز دنیاست، صنعت گردشگری و توجه به توسعه پایدار است که تحقق این مهم برای اقتصاد ملی کشور ما بسیار مهم است.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان توجه به توسعه رشته های گردشگردی از سوی جامعه هتلداران استان را ستود و ابراز امیدواری کرد: در سایه این تعامل و تفاهم شاهد اعتلای صنعت توریسم در استان گردشگری هرمزگان با بهره گیری از نیروهای متخصص و باتجربه باشیم.
قویدل گفت: توسعه رشته های مهارت محور منطبق با اهداف برنامه توسعه کشور و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.
۷۱۹۵/۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =